ks

 

AUTOREM ČLÁNKŮ:

Pořiďte své kočičce krytý záchod s automatickým splachováním!

Domácí mazlíčci jsou úžasnými společníky. Když se vrátíme domů, láskyplně nás vítají a mají radost, že jsme opět s nimi. Co nás ale také může přivítat, je silný zápach. Řeč je o kočičích záchodcích, které se za dobu naší nepřítomnosti stačily zaplnit.

Rubrika: Aktuálně z regionu - Kavárna, rozhovory

 

Letos oslavíme 700. výročí Karla IV.

Celá republika si letos připomene 700. výročí narození jednoho z největších velikánů našich dějin – Karla IV. Oslavy, na které připadne zhruba 90 milionů korun, přinesou mnoho různých akcí, ale i zajímavých projektů, jakými jsou výstavy, nebo také výroba pamětních medailí.

Rubrika: Aktuálně z regionu - Sport a volný čas

 

Hody v Ostrožské Nové Vsi

Tato krásná lidová tradice se v Ostrožské Nové Vsi koná vždy o sv. Václavu (kolem 28.9.), kterému je zasvěcen místní kostel.

Rubrika: Aktuálně z regionu - Zprávy, stalo se

 

Jak se žije pejskařům v Uherském Hradišti

V Hradišti jsem žila od narození plných 28 let a v současné době sem dál dojíždím za prací, na nákupy i k veterináři. Tohle městečko mám doopravdy ráda, o to víc mě, jako milovníka psů, mrzí, že pejskaři zde nemají zrovna na růžích ustláno.

Rubrika: Aktuálně z regionu - Vaše názory, komentáře

 

Pouť v Bílovicích

Jako každoročně, i letos se v Bílovicích konala první neděli v září pouť. Podle křesťanů by tato slavnost měla připadnout na svátek světce, kterému je zasvěcen místní kostel. V případě Bílovic je to sv. Jan Křtitel, pouť by tedy měla být 24.6. Přesto se tento svátek slaví „na Andělka“, tedy na svátek Andělů strážných, vždy první neděli v září.

Rubrika: Aktuálně z regionu - Zprávy, stalo se

 

AKTUÁLNĚ Z REGIONU

POZNEJTE REGION

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

 
 
Naši partneři (např. )