Svatomartinské hodování na Východní Moravě #############­######### VÝCHODNÍ MORAVA – Pro milovníky mladých vín a dobrého jídla má Východní Morava připraveno na dny kolem svatého Martina zajímavé menu.

Hodovat a ochutnávat se začne už v pátek 9. listopadu, kdy zve Galerie slováckých vín Uherské Hradiště na Svatomartinskou husu. Nabídka platí do soboty 10. listopadu.

Na hradě Lukově na Zlínsku bude v sobotu 10.11. mezi 10 a 15 hodinou probíhat Hradní jarmark. www.hradlukov.cz

Amfík Bukovina Popovice na Uherskohradišťsku zve 10. a 11. listopadu na Svatomartinské hody. Více k programu na http://amfikbukovina.cz/?….

Tradiční obřad Žehnání svatomartinského vína je připraven na neděli 11. listopadu na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. V 11 hodin předá svatý Martin na bílém koni nové víno do povolaných rukou v doprovodu římských vojáků a krojované chasy. Až do pozdního odpoledne se pak bude mladé víno ochutnávat.

V nedalekém Starém Městě u Uherského Hradiště chystají na neděli 11. listopadu také Svatomartinskou slavnost. Zahájí ji v 16:00 příjezd sv. Martina na bílém koni.

Svatomartinský trh ve Vizovicích bude možné navštívit v neděli 11. listopadu. Letošní 8. ročník se uskuteční netradičně od 8:30 do 12:00. Pro návštěvníky budou připraveny frgály, domácí uzeniny, čokoláda, med a další produkty. Po dobu konání bude atmosféru dolaďovat hudební doprovod, který zpříjemní celé dopoledne. Tento rok přijala pozvání cimbálová muzika Denica.

Hulín zve v neděli 11. listopadu na tradiční Svatomartinské hodování, uskuteční se od 10:30 do 16:00. Více informací na www.mkchulin.cz.

Svatomartinské hodování v Kroměříži bude možné navštívit v neděli na Hanáckém náměstí. Program začne v 11:00 a potrvá do 18:00. Více na www.vychodni-morava.cz/akce/130040/.

Svatomartinské hody ve Zlíně se chystají na neděli 11. listopadu od 10:00 do 22:00 na náměstí Míru. Pro milovníky vína bude po celý den připravena ochutnávka 50 vzorků svatomartinských vín od 15 vinařství. Více k programu na www.vychodni-morava.cz/…ody-ve-zline.

Nabídka dalších svatomartinských akcí na www.vychodni-morava.cz.

 
 

Svatomartinské hodování na Východní Moravě DISKUSE:

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky, buďte první!

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Použil kartu jiného řidiče

Použil kartu jiného řidiče

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Muži nyní hrozí až dvouleté vězení. (celý článek)

Majitelé cihel jsou vypátráni!

Majitelé cihel jsou vypátráni!

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Mužům hrozí až dvouleté vězení. (celý článek)

Holdovali alkoholu

Holdovali alkoholu

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Někteří šoféři bourali pod vlivem. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )