Uherskohradišťská drogová scéna zásobuje uživatele i ve světě

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Vyráběli a rozesílali “fénixovy slzy“.

Uherskohradišťští kriminalisté, kteří se zabývají drogovou problematikou, realizovali minulý týden případ, na kterém pracovali od února letošního roku. Následně obvinili čtyřiačtyřice­tiletého muže a pětatřicetiletou ženu z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s psychotropními látkami a jedy. S případem, ve kterém figurovaly fénixovy slzy, se naši kriminalisté setkali poprvé.

Muž si v obci na Uherskohradišťsku pořídil dům, který chtěl se svojí přítelkyní opravit. Jenže neměli moc peněz, a proto vymysleli jak rychle přijít k penězům. Na dvorku vypěstovali rostliny konopí, které dále zpracovávali. Ze sušiny vyráběli velmi silný extrakt zvaný fénixovy slzy. Jedná se o trend poslední doby.

S ohledem na vysoké procento THC může být tento extrakt pro potencionální uživatele velmi nebezpečný! Obvinění prostřednictvím internetu zároveň kontaktovali případné odběratele. Nejednalo se ovšem jen o zájemce z Česka, ale i ze zahraničí. Zásilky se sušinou a extraktem měli velmi sofistikovaně zabalené.

Připravený materiál balili do ampulek, které opatřili několika vakuovými obaly proti případnému odhalení. Obálky, na kterých byla uvedena jako odesílatel zlínská firma, následně odesílali z různých poštovních institucí. V mnoha případech zásilka doputovala k odběrateli, avšak v některých se vrátila jako nedoručená. Povedený pár rozesílal tuto drogu např. do Austrálie, Turecka, Anglie, Finska, Koreje atd. Tímto prodejem si tak přišli na několik desítek tisíc korun.

Při domovní prohlídce kriminalisté zajistili devět stříkaček s připraveným extraktem, potřebný materiál k odesílání zásilek, štítky s nadepsanou adresou odesílatele, několik krabic se sušenou marihuanou, vakuovací zařízení a další věci.

Oba se k této trestné činnosti přiznali. Nyní jim hrozí až pětileté vězení. Obvinění jsou stíháni na svobodě.

25. září 2018

 
 

Uherskohradišťská drogová scéna zásobuje uživatele i ve světě VŠECHNY OBRÁZKY:

OBRÁZEK - Uherskohradišťská drogová scéna zásobuje uživatele i ve světěOBRÁZEK - Uherskohradišťská drogová scéna zásobuje uživatele i ve světě

Uherskohradišťská drogová scéna zásobuje uživatele i ve světě DISKUSE:

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky, buďte první!

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Tragická nehoda zablokovala hlavní tah

Tragická nehoda zablokovala hlavní tah

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Při dopravní nehodě zemřel mladý muž. (celý článek)

Podzimní prázdniny na Východní Moravě: nabídka je pestrá

Podzimní prázdniny na Východní Moravě: nabídka je pestrá

VÝCHODNÍ MORAVA – Podzimní prázdniny v pondělí 29. a v úterý 30. října nabízejí školákům na Východní Moravě spoustu zábavy. (celý článek)

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek v Uherském Hradišti

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek v Uherském Hradišti

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Historické památky, folklor a tradice, radost z úrody vína – to vše nabízejí již tradiční Slovácké slavnosti vína a otevřených památek, které od pátku 7. do neděle 9. září rozezpívají a roztančí centrum Slovácka – královské město Uherské Hradiště. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )