Alkohol dělá s řidiči divy

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Porušil zákaz a řídil opilý.

Dvou vážných prohřešků se v sobotu 8. září dopustil dvacetiletý řidič vozidla značky Peugeot. Policejní hlídka ho zastavila krátce před půlnocí v Hluku v ulici Závodní. Muž nejprve nepředložil řidičský průkaz. Jak později policisté zjistili, ani jej předložit nemohl, neboť má od minulého roku vysloven zákaz řízení. Řidič nejen že porušil zákaz, ale navíc následně nadýchal 1,26 promile alkoholu. Za jeho nezodpovědné jednání mu nyní hrozí až dvouleté vězení a zákaz řízení.

O hodinu později vyjížděli dopravní policisté do Nezdenic, kde boural dvaadvacetiletý řidič BMW. Ten jel od místního železničního přejezdu ke hřbitovu. Jenže vypitý alkohol udělal své. Tak se stalo, že řidič při průjezdu pravotočivé zatáčky ve stoupání nezvládl řízení a i přes to, že brzdil, vyjel vlevo mimo silnici. Přes chodník vyjel do záhonku, kde se auto převrátilo na střechu. Při nehodě se zranil jak řidič, tak i jeho spolujezdec. Přivolaní policisté dali mladému muži dýchnout. Přístroj vykázal hodnotu 2,14 promile alkoholu. Škoda, která při nehodě vznikla, je předběžně odhadnuta na sto tisíc korun. Za tuto jízdu muži hrozí až tříleté vězení včetně zákazu řízení až na deset let.

Velké štěstí měl policista, který v pondělí v pět hodin ráno zastavoval Škodu Fábii jedoucí od Šumic. I přesto, že již z dálky dával řidičce směrovkou signál k zastavení, vozidlo jelo pořád stejnou rychlostí. Policista musel uskočit, protože Fabie pokračovala dál v jízdě. Hlídka okamžitě nasedla do služebního vozidla a jela za ní. Po chvíli se jim vozidlo podařilo zastavit. Řidička nadýchala 1,32 promile alkoholu. Policisté jí zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Poté ženu odvezli do zdravotnického zařízení k odběru krve. Případem se i nadále zabývají.

Alkoholu se v uplynulém týdnu nevyhýbali ani cyklisté. V neděli ráno projížděl padesátiletý muž ulicí Větrná v Uherském Hradišti. Tam mu ale nevyšel odbočovací manévr do ulice Solná cesta. Tak se stalo, že z kola spadl a způsobil si zranění. Ještě před tím, než ho záchranáři převezli do nemocnice, se podrobil dechové zkoušce, která odpovídala celé situaci. Muž nadýchal 2,22 promile. Ve správním řízení mu nyní hrozí tučná pokuta.

 
 

Alkohol dělá s řidiči divy DISKUSE:

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky, buďte první!

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Střet dvou vozidel zablokoval silnici

Střet dvou vozidel zablokoval silnici

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Nehoda si vyžádala čtyři zraněné. (celý článek)

Svatomartinské hodování na Východní Moravě

 Svatomartinské hodování na Východní Moravě

VÝCHODNÍ MORAVA – Pro milovníky mladých vín a dobrého jídla má Východní Morava připraveno na dny kolem svatého Martina zajímavé menu. (celý článek)

Předvánoční týden bude na Východní Moravě zábavný

Předvánoční týden bude na Východní Moravě zábavný

VÝCHODNÍ MORAVA – Předvánoční týden bude ve většině rodin ve znamení příprav na svátky. Kdo si najde trochu volného času, pro něj má Východní Morava zajímavé tipy. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )