Slovácké slavnosti vína a otevřených památek v Uherském Hradišti

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Historické památky, folklor a tradice, radost z úrody vína – to vše nabízejí již tradiční Slovácké slavnosti vína a otevřených památek, které od pátku 7. do neděle 9. září rozezpívají a roztančí centrum Slovácka – královské město Uherské Hradiště.

K vidění bude rozmanitost a bohatost tradiční lidové kultury, kterou zde představí desítky folklorních souborů, cimbálových muzik i dechových kapel ze Slovácka. Společně s ochutnávkou vín, burčáku a regionálních gurmánských specialit přinášejí slavnosti pocit sounáležitosti pro desítky tisíc návštěvníků. Spolu s „domácími“ se v Uherském Hradišti budou prezentovat zástupci partnerských regionů z různých částí Evropy.

Program Slavností začíná v pátek ve 20 hodin zahajovacím ceremoniálem. Jedním z hlavních „taháků“ a nejvíce očekávanou součástí programu je sobotní slavností průvod. V něm se představí stovky krojovaných účastníků z devíti mikroregionů i zahraniční partneři. Po celou dobu slavností, tj. až do nedělního odpoledne, budou probíhat ukázky tradičních řemesel, ochutnávky vína, produkce lidové hudby, taneční vystoupení. Do programu Slavností patří také mše svaté, prohlídky historických památek královského města Uherského Hradiště, plavby po Baťově kanále, dobré jídlo a řada dalších aktivit. A to hlavní je skvělá atmosféra, která městem prostupuje.

Podrobný program Slavností je na www.slavnostivinauh.cz

 
 

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek v Uherském Hradišti VŠECHNY OBRÁZKY:

OBRÁZEK - Slovácké slavnosti vína a otevřených památek v Uherském Hradišti

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek v Uherském Hradišti DISKUSE:

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky, buďte první!

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Další podvedený

Další podvedený

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Tentokrát se nechal podvést muž. (celý článek)

Majitelé cihel jsou vypátráni!

Majitelé cihel jsou vypátráni!

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Mužům hrozí až dvouleté vězení. (celý článek)

Betlém z kovového odpadu – v KOVOZOO

Betlém z kovového odpadu – v KOVOZOO

STARÉ MĚSTO – V unikátní KOVOZOO ve Starém Městě u Uherského Hradiště bude k vidění Betlém ze dřeva a kovu. Prohlédnout si jej bude možné od soboty 1. prosince, v areálu bude umístěn až do 3. února příštího roku. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )