Dopěstovali

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Kriminalisté zajistili pěstírnu konopí.

Podařený úlovek zajistili v uplynulých týdnech uherskohradišťští kriminalisté. V rodinném domě na Uherskohradišťsku odhalili profesionální pěstírnu konopí i s bohatou sklizní.

Kriminalisté na případu pracovali několik týdnů. Vyslýchali svědky, ale také podezřelé osoby, které by mohly mít s nelegálním zahradnictvím spojitost. Ve finále obvinili dva muže z nedovoleného pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku.

Za hranici zákona se nejprve vydal dvaatřicetiletý muž. Pro své “podnikání“ si v minulém roce pronajal rodinný dům na Uherskohradišťsku. Dvě místnosti uzpůsobil k pěstování a sušení konopí. Sestavil indoor pěstírnu, k čemuž použil poměrně nákladné a sofistikované vybavení. Výsledný produkt poté zpracovával pro svou potřebu, ale také ji distribuoval dalším osobám. Letos si jako partnera v podnikání vybral čtyřiadvacetiletého muže, se kterým pěstírnu ještě vylepšili.

Při domovní prohlídce kriminalisté zajistili celou pěstírnu s několika květináči a rostlinami, sušené konopí, ale také potřebný materiál k zahradničení např. hnojiva, substráty, elektrické předřadníky, časovače, elektrické výbojky se stínidly, vlhkoměry, ventilační potrubí, vzduchotechniku a další. Kromě toho muži pěstovali i další rostliny na zahradě rodinného domu, které byly určeny ke stejnému účelu. Muži již dříve provedli několik sklizní. Kriminalisté u nich zajistili více než kilogram sušené hmoty, dále několik desítek rostlin ve fázi sušení a několik desítek rostlin v různých fázích růstu.

Starší z obviněných byl v minulosti již opakovaně soudně trestán pro majetkovou trestnou činnost. Oběma nyní hrozí až desetileté vězení. Muži jsou stíháni na svobodě.

20. srpna 2018

 
 

Dopěstovali VŠECHNY OBRÁZKY:

OBRÁZEK - DopěstovaliOBRÁZEK - DopěstovaliOBRÁZEK - DopěstovaliOBRÁZEK - DopěstovaliOBRÁZEK - Dopěstovali

Dopěstovali DISKUSE:

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky, buďte první!

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Dny lidí dobré vůle a pouť ve Velehradě

Dny lidí dobré vůle a pouť ve Velehradě

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Upozorňujeme na dopravní omezení a úplné uzavírky. (celý článek)

Uherskohradišťská drogová scéna zásobuje uživatele i ve světě

Uherskohradišťská drogová scéna zásobuje uživatele i ve světě

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Vyráběli a rozesílali “fénixovy slzy“. (celý článek)

Jablečný mošt a moučníky provoní Hostětín - Jablečná slavnost již posedmnácté

Jablečný mošt a moučníky provoní Hostětín - Jablečná slavnost již posedmnácté

Vůně jablečných moučníků, chuť čerstvého jablečného moštu, hudba, ukázky řemesel, hry pro děti, divadlo a především pohoda a dobrá nálada - to vás čeká v Hostětíně v neděli 23. září 2018. Jablka všemi smysly - čichem, chutí, zrakem i hmatem - a ve všech podobách - sušená, tekutá, pečená i právě utržená ze stromu, čekají na vaši návštěvu. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )