Jak vybírat granule pro psy?

Chcete-li vašemu pejskovi dopřát to nejlepší, pak pečlivě dbejte na správnou a kvalitní stravu vašeho psa. Určitě mu nedávejte jídla, která konzumují lidé. Lidská jídla jsou pro psy špatně stravitelná, nevhodná a některá dokonce i toxická. Pejskovi mohou způsobit problémy se zažíváním, často doprovázené průjmem nebo zácpou, nadýmání a mohou vést k obezitě vašeho čtyřnohého kamaráda, která je pochopitelně spojena s řadou dalších zdravotních komplikací a neduhů.

Granule pro psy Chcete-li vašeho psa udržet dlouhodobě v dobré kondici, pak je základem kvalitní a vyvážené krmivo. V dnešní době naštěstí seženete na trhu velké množství kvalitních psích granulí, které přesně odpovídají potřebám vašeho čtyřnohého přítele. Granule jsou kompletní krmnou směsí pro všechna plemena psů různých věkových a hmotnostních skupin. Jejich výhodou je rychlá příprava, snadné skladování a jednoduché dávkování. Krmná dávka obsahuje vysokou koncentraci živin při relativně malém objemu. Jejich nevýhodou je nižší stravitelnost a některým psům moc nechutnají. Ale i to se dá napravit přilitím nesoleného vývaru, dochucením pomocí konzervy nebo rybího oleje, který navíc výborně působí na kvalitu srsti.

Jak vlastně vybrat správné granule?

Při výběru se zaměřte především na složení granulí, a nikoli na cenu. Počítejte s tím, že kvalitní granule jsou dražší. Vybírejte je tedy v sortimentu obchodů s chovatelskými potřebami, a ne v obchodních řetězcích, kde nabízejí výrazně levnější ekonomické řady granulí, které však svým složením naprosto neodpovídají potřebám psů.

Protože pes je masožravec, je důležité zaměřit se na co nejvyšší objem masa. Maso by mělo tvořit hlavní složku krmiva. Pokud granule obsahují maso v sušině pod 10 %, s největší pravděpodobností se nejedná o kvalitní krmivo.

Současně hlídejte i množství obilovin, protože bývají pro psy hůře stravitelné. Nemají totiž ve slinách enzym amylázu, který napomáhá jejich štěpení.

Vybíráme granule pro psaPři výběru si dejte pozor i na množství soli obsažené v granulích. U pejsků, kteří mají dispozice k vyššímu krevnímu tlaku, může trvalý přísun soli v potravě vyvolat závažná onemocnění srdce. U ostatních psů pak může vytvářet závislost na potravě. Je to smutné, ale je to další trik výrobců, jak si zajistit strávníky a pravidelný odbyt vyrobeného nekvalitní krmiva. V minulosti se bohužel ukázalo, že i někteří výrobci proslulých značek krmiva pro psy mají s obsahem soli v granulích velký problém, proto musí být obsah soli v krmivech dnes již povinně uváděn. Pokud si chcete ověřit, jak moc slané jsou granule, které vašemu psovi kupujete, proveďte jednoduchý test. Snězte kousek chleba a pak jednu granuli. Cítíte-li výraznou slanou chuť granule, je to špatně. Krmivo je dosolované a není tedy pro vašeho psa vhodné.

Dále musíte při výběru krmiva vzít v úvahu i rasu vašeho psa, respektive jeho velikost, množství pohybu a věk. Jiné složení a rozměry mají totiž granule jedné značky pro štěňata, seniory, malé psy, obří plemena, aktivní psy, dospělé psy a psy s nadváhou. V neposlední řadě se také zaměřte i na případné zdravotní problémy nebo alergie vašeho pejska, protože v současné době seženete i granulovaná krmiva, která svým složením vyhovují různým potravinovým alergiím a zdravotním rizikům či komplikacím, které se mohou u vašeho pejska projevit.

Nevíte-li si rady s výběrem vhodných granulí, určitě se obraťte na veterináře, který vám jistě doporučí to správné krmivo. Počítejte také s tím, že na nové granule budete muset pejska postupně přivyknout. Přechod na jiné krmivo by měl být pozvolný. Přizpůsobení organismu na novou recepturu trvá 7 až 10 dní, teprve potom ji začne plně trávit. Je tedy vhodné postupně přimíchávat nové krmivo do původního a současně upravovat krmné dávky tak, abyste pozvolna bez větších problémů přešli na nově vybrané krmivo.

 
 

Jak vybírat granule pro psy? VŠECHNY OBRÁZKY:

OBRÁZEK - Jak vybírat granule pro psy?OBRÁZEK - Jak vybírat granule pro psy?

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Staroměstský den vína, Jarošovský Oktoberfest, Karlovský gastrofestival. Na Východní Moravě

Staroměstský den vína, Jarošovský Oktoberfest, Karlovský gastrofestival. Na Východní Moravě

VÝCHODNÍ MORAVA – Zábavná, poučná i plná chutí je Východní Morava těchto dnů. Až do středy 3. října je v Panském dvoře v Kunovicích k vidění výstava krojovaných panenek. Exponáty pochází ze soukromých sbírek. (celý článek)

Nehoda zablokovala hlavní tah I/50

Nehoda zablokovala hlavní tah I/50

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Řidič skončil v nemocnici. (celý článek)

Zatmění měsíce i představení budoucího krále – na Východní Moravě

Zatmění měsíce i představení budoucího krále – na Východní Moravě

VÝCHODNÍ MORAVA – Závěr ledna bude patřit přírodním úkazům, vlčnovskému králi, gastronomii i posledním příležitostem vidět dvě zajímavé výstavy. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )