Jízda králů je tady. A také pivní soutěže nebo Noc kostelů

VÝCHODNÍ MORAVA – Prostě zábavná je Východní Morava příštích dnů. Vyberte si z této nabídky nebo se inspirujte na www.vychodni-morava.cz.

Ve čtvrtek 24. května zve Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně na přednášku mořeplavce Tomáše Kůdely zachycující sólovou přeplavbu severním Atlantikem z Bermud na Azory, která trvala 24 dní. Začne v 17:00 v 2. podlaží budovy 15, sál B.

Turistické centrum Velehrad u Uherského Hradiště pořádá ve čtvrtek přednášku na téma cesty člověka na planetu Mars. Začátek bude v 18:00.

V pátek 25. května ožije Velké náměstí v Kroměříži Dnem s policií, program od 9:00 do 12:00 nabídne spoustu akčních ukázek a zážitků.

Folklórní Vlčnov na Uherskohradišťsku zažije od pátku 25. do neděle 27. května další Jízdu králů. Legendární akce zapsaná do seznamu dědictví UNESCO přiláká návštěvníky z mnoha koutů světa. Patek 25. května bude také Nocí kostelů. Otevřou se na mnoha místech celého regionu. Více na http://nockostelu.cz.

V sobotu 26. května se uskuteční na Dolním náměstí ve Vsetíně Farmářské trhy. Začnou v 7:00 a potrvají do 12:00, v nabídce budou produkty vypěstované a vyrobené v regionu.

Kroměříž zve v sobotu na Baraka cup, závod pro amatéry-vodáky i rodiče s dětmi, kteří si chtějí zkusit pravý závod na vodě s atmosférou jako na olympiádě. Začnou v 10:00 u mostu Karla Rajnocha.

Masarykovo náměstí Uherské Hradiště bude v sobotu od 13:00 patřit pivním soutěžím, v rámci programu vystoupí i kapela 05ARADEČEK, více na www.vychodni-morava.cz/akce/126795/.

Stadion mládeže Zlín bude v sobotu dějištěm Wannado festivalu, což je sportovní náborová akce pro děti, jejíž hlavní myšlenkou je, aby si děti vybraly správný sport a pravidelně se mu věnovaly. Uskuteční se od 10:00 do 17:00, více informací na www.wannadosports.com.

V neděli 27. května bude možné si udělat výlet do oblíbené Zvonice na Soláni na Vsetínsku, kde vystavuje, akademický malíř Miloš Šimurda. Výstava s názvem Valašsko, vesmír evangelia, bude k vidění až do 26. června. Zvonice má v neděli otevřeno od 9:00 do 17:00.

Předzvěstí 58. ročníku Zlín Film Festivalu je cesta Kinematovlaku po ČR a výstava filmových klapek v OC Zlaté Jablko ve Zlíně. Pravé festivalové dění se ve Zlíně rozběhne 25. května a festival bude probíhat do 2. června. Během této doby nabídne na 300 filmových snímků z 55 zemí světa. www.zlinfest.cz

 
 

Jízda králů je tady. A také pivní soutěže nebo Noc kostelů VŠECHNY OBRÁZKY:

OBRÁZEK - Jízda králů je tady. A také pivní soutěže nebo Noc kostelů

Jízda králů je tady. A také pivní soutěže nebo Noc kostelů DISKUSE:

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky, buďte první!

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Z lidí tahal peníze

Z lidí tahal peníze

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Na soud čeká ve vazební věznici. (celý článek)

Svatomartinské hodování na Východní Moravě

 Svatomartinské hodování na Východní Moravě

VÝCHODNÍ MORAVA – Pro milovníky mladých vín a dobrého jídla má Východní Morava připraveno na dny kolem svatého Martina zajímavé menu. (celý článek)

Kdo řídil octávii?

Kdo řídil octávii?

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Policisté pátrají po řidiči Škody Octavie. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )