Jízda králů, otrokářství i středověk – na Východní Moravě

VÝCHODNÍ MORAVA – Květnová Východní Morava baví a nabízí mnoho možností, jak strávit volný čas. Ve středu 16. května se bude v krajské knihovně ve Zlíně diskutovat na téma Zahradní umění první republiky. Začne se v 17:00 v 2. podlaží budovy 15, sál A.

Ve čtvrtek 17. května bude možné shlédnout v Archeoskanzenu Modrá u Uherského Hradiště výstavu věnovanou tématu Otrokářství a obchod na Velké Moravě.

Masarykova veřejná knihovna Vsetín zve ve čtvrtek na Dom Pérignon s Belmondem, tedy seznámení s francouzskou literaturou. Začátek je v 15:30.

Na pátek 18. května připadá Mezinárodní den muzeí a galerií. Proto třeba vstup do Muzea jihovýchodní Moravy a Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně bude zdarma a to v čase od 10:00 do 18:00.

Kunovice na Slovácku zažijí od pátku 18. do neděle 20. května slavnou Jízdu králů. Ta je jedinečná též Formanskou jízdou, ve které je možné vidět až 80 koňských zápřahů.

V Městské knihovně v Bystřici pod Hostýnem se v pátek uskuteční beseda Mistři v autostopu Praha – Oděsa – Praha. Praha. Jaké to je být těmi nejlepšími z České republiky prozradí od 18:00 Tomáš Čech a Lenka Doležalová.

V sobotu 19. května se v Tlumačově na Zlínsku pojede 4. ročník Moped rallye, soutěže malých motocyklů. Začátek je v 8:00.

V Záhorovicích na Uherskohradišťsku se v sobotu uskuteční soutěž ve vaření gulášů. Program začne v 13:30 na hřišti, vyhrávat budou harmonikáři, od 18:00 zahraje Profil Rock.

Zámek Lešná u Valašského Meziříčí zve v sobotu na Květinovou slavnost. Zábavný program začne v 13:00 a potrvá do 18:00.

V neděli 20. května ožije Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti koncertem Carmina Burana. Více než sto zpěváků a padesát hudebníků vytvoří na místě, kde před 760 lety založil Přemysl Otakar II. město, atmosféru středověkého večera. Tu umocní i ohňové efekty skupiny historického šermu Memento Mori. Začátek je v 20:45.

Další akce naleznete na www.vychodni-morava.cz.

 
 

Jízda králů, otrokářství i středověk – na Východní Moravě DISKUSE:

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky, buďte první!

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Použil kartu jiného řidiče

Použil kartu jiného řidiče

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Muži nyní hrozí až dvouleté vězení. (celý článek)

Srazili srnu

Srazili srnu

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Dva řidiči srazili jednu srnu. (celý článek)

Předvánoční týden bude na Východní Moravě zábavný

Předvánoční týden bude na Východní Moravě zábavný

VÝCHODNÍ MORAVA – Předvánoční týden bude ve většině rodin ve znamení příprav na svátky. Kdo si najde trochu volného času, pro něj má Východní Morava zajímavé tipy. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )