Zelená káva prospívá nejen hubnutí

Se zelenou kávou se nejčastěji setkáváme tehdy, když se rozhodneme zhubnout. Zelená káva je totiž považována za jednoho z možných pomocníků, kteří nám v boji s kilogramy dokážou dobře pomoci. Zelená káva však zvládne mnohem víc. Díky šetrnému procesu zpracování si zachovává řadu významných živin, a proto prospívá i našemu zdraví. Rádi byste se dozvěděli o zelené kávě něco více?

Klasická versus zelená káva

Zásadním rozdílem mezi šálkem běžné a zelené kávy je, že zelená káva nepochází z klasicky pražených zrn. Díky absenci dlouhého procesu pražení si tak zrnka zelené kávy zachovávají řadu minerálních látek, jako jsou například hořčík a draslík, a dalších živin, které jsou pro náš organismus velice prospěšné. Kávová zrnka zelené kávy se totiž nejprve několik týdnů suší na slunci. Jakmile bobule kávovníku prasknou, vypadnou z nich zelená zrnka, která jsou mnohem tvrdší a postrádají typické hnědočerné zbarvení, které získávají kávová zrnka až pražením. Aby však i zelená káva získala typickou chuť a aroma, musí projít alespoň krátkou fází pražení. Ta však netrvá déle než několik vteřin nebo pár minut.

Zelená káva má rovněž mnohem vyšší obsah kofeinu.

Věděli jste, že chuť zelené kávy se nachází někde na pomezí mezi klasickou kávou a zeleným čajem?

Hubnutí se zelenou kávou

Díky obsahu kofeinu či kyseliny chlorogenové dochází ke zpomalení vstřebávání cukrů ze škrobů a následnému ukládání tuku v těle. V souvislosti s hubnutím je mnohdy nezbytné řešit i problém celulitidy, na kterou má pravidelné pití zelené kávy rovněž dobrý vliv.

Kromě snížení tukových zásob má zelená káva taktéž příznivý vliv na očistu organismu. A protože zelená káva obdobně jako klasická káva odvodňuje, nezapomeňte na dostatečný přísun tekutin.

Jak připravit zelenou kávu?

I u zelené kávy máte na výběr řadu druhů. Samozřejmostí je rovněž mletá a nemletá varianta. V případě mleté varianty můžete kávu jednoduše zalít nebo ji můžete připravit za pomoci french pressu. Pokud jste se však rozhodli a pořídili jste si kávu nemletou, nezapomeňte ji nejprve namočit. Kávová zrnka zelené kávy jsou oproti klasickým mnohem tvrdší, a proto je třeba, aby trochu změkla. Ne každý mlýnek na kávu by si s tak tvrdými zrnky poradil.

Čekáte-li, že vám zelená káva po zalití vytvoří krásnou pěnu, tak vás pravděpodobně zklameme. Ovšem svou jedinečnou chutí a specifickou vůní vám to jistě vynahradí!

 
 

Zelená káva prospívá nejen hubnutí VŠECHNY OBRÁZKY:

OBRÁZEK - Zelená káva prospívá nejen hubnutíOBRÁZEK - Zelená káva prospívá nejen hubnutí

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Za volant usedl opilý

Za volant usedl opilý

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Poté naboural do stromu. (celý článek)

Řidiči byli zaskočeni

Řidiči byli zaskočeni

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Kontrolou prošlo každé vozidlo. (celý článek)

Východní Morava: koštujte, bavte se, poslouchejte hudbu

Východní Morava: koštujte, bavte se, poslouchejte hudbu

VÝCHODNÍ MORAVA – Plná letních akcí je během července Východní Morava. Vyberete si z nabídky? (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )