Pila řidička i cyklistka

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Popily a pak havarovaly.

Alkohol nepatří za volant a ani za řídítka. Opilý řidič či cyklista svou opileckou jízdou ohrožuje jak sebe, tak i ostatní účastníky silničního provozu.

V sobotu 10. března na popíjení alkoholu doplatila třiadvacetiletá řidička Fabie, která v jednu hodinu ráno projížděla Šumicemi. Žena při odbočování na Uherský Brod nezvládla řízení a na mokré silnici dostala smyk. Následkem toho vyjela vlevo mimo silnici, kde po přejetí chodníku a trávníku narazila do rodinného domu. Aniž by zastavila a celou situaci začala řešit, vycouvala a pokračovala v jízdě směrem na Uherský Brod. Tím ale její cesta nebyla u konce. O několik minut později na další křižovatce při couvání narazila do plastových kontejnerů, kdy jeden z nich se převrhl na oplocení rodinného domu. Náraz nevydrželo jak oplocení, tak i vzrostlé keře za ním. Řidička odjela do místa svého trvalého bydliště, kde ji zanedlouho kontaktovali policisté. Dechová zkouška u ní vykázala hodnotu 2,68 promile alkoholu. Přiznala, že před jízdou vypila litr vína. Při její nebezpečné jízdě nebyl naštěstí nikdo zraněn. Celková škoda, kterou napáchala, je předběžně odhadnuta na osmdesát tisíc korun. Nyní je podezřelá z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Podle zákona jí hrozí až tříleté vězení včetně zákazu řízení až na deset let.

Další opilá žena brázdila silnice v Uherském Hradišti. Na rozdíl od předchozí řidičky neseděla za volantem, ale za řídítky. Třicetiletá cyklistka jela v neděli večer ulicí Větrná a hodlala odbočit do ulice Sadová. Vzhledem ke svému stavu odbočovací manévr nezvládla a z kola spadla. Přivolaní záchranáři ji převezli do Uherskohradišťské nemocnice. Policisté u ženy provedli dechovou zkoušku, která vykázala hodnotu 2,73 promile alkoholu. I ona přiznala, že před jízdou popíjela alkohol. Navíc hlídka při šetření dopravní nehody zjistila, že cyklistka za snížené viditelnosti neužila žádné osvětlení. Nyní ji čeká řízení na odboru dopravy a pokuta od 25 – 50 tisíc korun.

12. března 2018

 
 

Pila řidička i cyklistka VŠECHNY OBRÁZKY:

OBRÁZEK - Pila řidička i cyklistkaOBRÁZEK - Pila řidička i cyklistkaOBRÁZEK - Pila řidička i cyklistka

Pila řidička i cyklistka DISKUSE:

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky, buďte první!

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Alkohol dělá s řidiči divy

Alkohol dělá s řidiči divy

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Porušil zákaz a řídil opilý. (celý článek)

Řidiči byli zaskočeni

Řidiči byli zaskočeni

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Kontrolou prošlo každé vozidlo. (celý článek)

Za volant usedl opilý

Za volant usedl opilý

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Poté naboural do stromu. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )