Skanzen v Modré otevírá další atrakci

Modrá – Prvního března bylo v Modré u Velehradu v areálu Skanzen otevřeno pro veřejnost největší terárium na Moravě. Leží v těsné blízkosti populárního Archeoskanzenu z doby Velké Moravy a nabízí mnoho zajímavého.

Nově otevřené terárium ukáže především ještěrky, hady, pavouky, želvy, žáby, štíry, ale také kajmana. Někteří živočichové žijí v pralesním prostředí, jiní pocházejí z pouští a polopouští.

V desítkách terarijních ubikací se prohánějí barvami hrající chameleoni, bazilišci, různé druhy varanů. Milovníky hadů potěší pestrá korálovka či červené užovky. Zajímavé je setkání s velkými anakondami či sametově hebkým hroznýšem. Seznámit se, i když raději ne osobně, můžete dokonce s jedovatou „plivající“ kobrou červenou. Nebezpečí nehrozí, kobru od návštěvníků odděluje sklo terária. Jedovaté jsou také „šípové žáby“ – pralesničky. Jed těchto barevných žabek jihoameričtí indiáni používali na hroty svých smrtících šípů. I žáby jsou za sklem.

Zajímavé jsou také želvy, zejména dravá kajmanka. Prohlédnete si i dospělého kajmana, což ovšem není „želvák“, ale druh krokodýla.

Terárium je jedenáctým objektem tvořícím komplex SKANZEN. Ten je zaměřen především na vzdělávání a poučení, které se zde dělá zábavnou a názornou formou. Např. historii je věnován Archeoskanzen z období Velké Moravy, který stojí v místě původních archeologických nálezů, o životě ve vodě a okolí vodních toků vypovídá expozice Živá voda, Centrum Slováckých tradic obsahuje mj. muzeum vinařství. Nescházejí ani služby nezbytné pro turisty – parkování, stravování, ubytování aj. Některé činnosti zajištuje obec Modrá, jiné podnikatelé či neziskové organizace.

Terárium je otevřeno od března do října každý den od 9 do 18 hodin. Podrobné informace www.skanzenmodra.cz

Areál SKANZEN v Modré u Velehradu je třetí nejvíce navštěvovanou turistickou atraktivitou Zlínského kraje.

 
Reklama
 

Skanzen v Modré otevírá další atrakci VŠECHNY OBRÁZKY:

OBRÁZEK - Skanzen v Modré otevírá další atrakciOBRÁZEK - Skanzen v Modré otevírá další atrakci

Skanzen v Modré otevírá další atrakci DISKUSE:

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky, buďte první!

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Pěstovali konopí

Pěstovali konopí

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Konopí údajně pěstoval na okrasu. (celý článek)

Ukradl i zámky

Ukradl i zámky

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Pachateli hrozí až dvouleté vězení (celý článek)

Párty ples, vševalašský bál, ples Slováckého divadla – na Východní Moravě

Párty ples, vševalašský bál, ples Slováckého divadla – na Východní Moravě

VÝCHODNÍ MORAVA – Na Východní Moravě se stále tančí. Vybrat si lze z nabídky i na pátek 16. a sobotu 17. února. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )