Východní Morava: na Štěpána nemusíte zůstávat doma

VÝCHODNÍ MORAVA – Nejkrásnější svátky v roce jsou takříkajíc „za dveřmi.“ Kdo nechce Vánoce strávit jen doma či návštěvách, pro něj má Východní Morava řadu pozvánek. Třeba na 2. svátek vánoční, na Štěpána, který letos připadá na úterý.

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm zve na Štěpánskou koledu, vánoční koncert v kostele sv. Anny s cimbálovou muzikou Javořina. Začne v 13:00 a 15:00 v Dřevěném městečku.

Fanoušci středověkého nikdy nedobytého hradu Buchlova se i letos mohou těšit na tradiční akci s názvem „Na Štěpána na Buchlově otevřená brána“. Od 9:30 do 15 hodin bude probíhat zajímavý program, v němž nebude scházet živý betlém, domácí zabíjačka, ochutnávky hradních vín, zpívání koled, kování podkov a řada dalších atrakcí. Kastelán k tomu bude vařit čaj z hradní Lípy neviny.

Valašský sbor portášský, rusavské desátnictvo Vás zve na tradiční Štěpánskou vycházku s portáši. Začátek je v 9:00 vysláním portášské hlídky panem vrchním ze zámku v Bystřici pod Hostýnem, v 9:25 odjezd z autobusového nádraží na Rusavu a v 10:00 hodin odchod přes Grapy a Bukovinu na Svatý Hostýn.

Park Rochus Uherské Hradiště zve na šestý ročník vánočního setkání u historické stodoly ve skanzenu Rochus. Začátek je v 14:00.

V Poutním chrámu Narození Panny Marie ve Zlíně-Štípě se uskuteční Vánoční koncert pěveckého sboru Radost, začátek je v 15:00. V programu zazní například Česká mše vánoční od Jana Jakuba Ryby.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie Kroměříž rozezní vánoční koncert Moravských madrigalistů, začátek je v 16:00. Na programu budou skladby známých i méně známých barokních autorů.

V Holešově, v kostele Nanebevzetí Panny Marie v úterý 26. prosince předvedou od 16 hodin své umění pěvecký sbor Moravské děti a Dětský pěvecký sbor Plamínek.

Tradiční Svatoštěpánský koncert čeká od 16:30 velehradskou baziliku Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje. Hlavními protagonisty budou Hradišťan s Jiřím Pavlicou a Akademický sbor Žerotín se sbormistrem Pavlem Koňárkem.

Vinaři z Ořechova na Uherskohradišťsku zvou na 22. ročník Vánoční výstavy vín. Ochutnávat lze od 10 hodin, bude k tomu hrát cimbálová muzika.

Od 26. 12– do 31. 12. 2017 můžete navštívit při mimořádných prohlídkách vánočně vyzdobený Arcibiskupský zámek v Kroměříži. Prohlídky trvající 60 minut začínají v tyto dny vždy ve 12, 13, 14 a v 15 hodin, jednotné vstupné je 150 Kč.

Více akcí na Štěpána najdete na www.vychodni-morava.cz.

 
 

Východní Morava: na Štěpána nemusíte zůstávat doma DISKUSE:

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky, buďte první!

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Uherskohradišťská drogová scéna zásobuje uživatele i ve světě

Uherskohradišťská drogová scéna zásobuje uživatele i ve světě

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Vyráběli a rozesílali “fénixovy slzy“. (celý článek)

Tragická nehoda zablokovala hlavní tah

Tragická nehoda zablokovala hlavní tah

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Při dopravní nehodě zemřel mladý muž. (celý článek)

Řidiči byli zaskočeni

Řidiči byli zaskočeni

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Kontrolou prošlo každé vozidlo. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )