Velehradská literární pouť

VELEHRAD – Na poutním místě Velehradě se v sobotu 25. listopadu poprvé uskuteční literární pouť. Hlavním tématem programu bude odkaz života a díla básníka a překladatele Jana Zahradníčka. Součástí pouti bude mše svatá, po níž bude následovat seminární a besední program.

Na programu první velehradské literární pouti bude komentovaná prohlídka výstavních expozic ve Velehradském domě svatého Cyrila a Metoděje (od 13:00), komorní mše svatá v kapli Stojanova gymnázia (od 15:00) a seminární program v barokním Zimním sálu (od 16:00). Hlavním tématem literární pouti bude odkaz života a díla básníka a překladatele Jana Zahradníčka, oběti politických represí 50. let. Besední účast na akci přislíbil literátův syn Jan Jakub Zahradníček. Prezentována bude publikace Leopoldovský sešit poezie vydaná letos Moravskou zemskou knihovnou. Prezentovány budou též nové publikace s křesťanskou tematikou z Karmelitánského nakladatelství. Akci uzavře večerní společenské posezení spojené s degustací velehradských vín.

Velehradská literární pouť je z části inspirována odkazem katolického básníka Karla Vysloužila (1927–2015), zakladatele poutí píšících křesťanů, které se konávaly na Svatém Hostýně. V říjnu roku 2016 proběhla na Velehradě vzpomínková beseda na tohoto křesťanského literáta. I na základě pozitivního ohlasu na tuto akci, které se mj. zúčastnil i dramatik Milan Uhde, vyvstala myšlenka uspořádání dalšího literárně zaměřeného setkání, které by se díky programu rozšířenému o bohoslužbu nabylo ráz komorní literární pouti – akce se strukturovaným duchovním, kulturně-vzdělávacím a besedním obsahem.

Bližší informace o možnostech ubytování na poutním místě, další turistické a poutní nabídce apod. naleznete na webovém portálu www.velehradinfo.cz .

 
Reklama
 

Velehradská literární pouť VŠECHNY OBRÁZKY:

OBRÁZEK - Velehradská literární pouť

Velehradská literární pouť DISKUSE:

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky, buďte první!

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Ukradl kabát

Ukradl kabát

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Muž skončil na policii. (celý článek)

Pátráme po těchto osobách

Pátráme po těchto osobách

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Jsou stále pohřešovaní. (celý článek)

Táta Ester Janek Ledecký míří na ples do Kroměříže

Táta Ester Janek Ledecký míří na ples do Kroměříže

VÝCHODNÍ MORAVA – Plesová sezona se blíží ke konci, ale nabídek na pátek 16. a sobotu 17. března je přesto dost. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )