Bylinková zahrádka

Proč stále chodit do obchodu pro čerstvé bylinky, když si je můžete vypěstovat sami, a navíc v lepší kvalitě? Není to vůbec složité. Domácí pěstování nejrůznějších bylinek, bazalkou počínaje a například mátou či koriandrem konče, bude pro vás hračkou a zábavou díky technologii aktivního pěstování, která byla vyvinuta odborníky z finské společnosti Tregren Ltd.

Hydroponické pěstování u vás doma

Technologie aktivního pěstování se zakládá na tzv. hydroponii, kdy rostliny pěstujeme vevodním prostředí bez půdy. Obrovským plusem tohoto způsobu pěstování bylinek je pouze doplňování vody s živinami do zásobníku.

Pěstování bylinek naprosto bez starostí

Technologie společnosti Tregren zajišťuje rostlinám také potřebný kyslík, který je nezbytný k jejich růstu. Všechny potřebné dodané živiny získají rostliny právě prostřednictvím vody a navíc jsou rostliny pěstovány v podmínkách řízeného osvětlení, tepla a vlhkosti.

Bohatá úroda po celý rok

Velká většina rostlin, která je pěstována hydroponicky, může růst v hydroponii i v půdě. Mezi výhody patří rychlejší růst rostlin a menší náchylnost k chorobám.

Tato metoda pěstování rostlin je vhodná pro alergiky. Dále umožňuje kontrolu nad přesnou skladbou živin. Hydroponie umožňuje rychlejší růst rostlin a další nespornou výhodou je, že se nemusí často přesazovat.

Rostliny pěstované v půdě jsou na péči nesrovnatelně náročnější, největším rizikem při klasickém způsobu pěstování je nadměrná zálivka, která působí uhnívání kořenů. Čemuž se u hydroponického pěstování úspěšně vyhneme.

Výhodami, které získáte domácím pěstováním, jsou 100% čerstvé bylinky nejrůznějších druhů, které budete mít k dispozici po celý rok přímo u vás doma. Ve srovnání s běžným pěstováním rostlin tento nenáročný způsob umožňuje sklízet bylinky v hojném množství.

Energeticky úsporný, inteligentní a ekologický systém

Minizahrádky Tregren nabízí nový přístup k domácímu zahradničení, které zahrnuje udržitelné materiály, inovativní technologie, snadné použití a moderní design.

Tento způsob pěstování je nenáročný a hlavně čistý, nepotřebujete k němu totiž žádnou hlínu, díky čemuž je domácí pěstování velmi komfortní. Pěstováním nestrávíte spoustu času, postačí pouze doplňovat vodu s živinami do zásobníku zhruba jedenkrát do měsíce.

V neposlední řadě mají mnohé bylinky léčivé účinky, takže si doma můžete velmi jednoduše vypěstovat takovou malou zásobárnu léčiv pro případ zhoršeného trávení či bolesti hlavy…

 
 

Bylinková zahrádka VŠECHNY OBRÁZKY:

OBRÁZEK - Bylinková zahrádkaOBRÁZEK - Bylinková zahrádka

Bylinková zahrádka AUTOR:

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Žízeň zaháněli alkoholem

Žízeň zaháněli alkoholem

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Řidiči se posilňovali alkoholem. (celý článek)

Nestřežený okamžik

Nestřežený okamžik

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Pro někoho okamžik, pro zloděje dostatečná doba ke krádeži. (celý článek)

Východní Morava zve na festival vína, Příběhy stromů či sraz vousáčů

Východní Morava zve na festival vína, Příběhy stromů či sraz vousáčů

VÝCHODNÍ MORAVA – Blíží se léto, a tak nabídka akcí, zejména pod širou oblohou, je na Východní Moravě opravdu pestrá. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )