Bylinková zahrádka

Proč stále chodit do obchodu pro čerstvé bylinky, když si je můžete vypěstovat sami, a navíc v lepší kvalitě? Není to vůbec složité. Domácí pěstování nejrůznějších bylinek, bazalkou počínaje a například mátou či koriandrem konče, bude pro vás hračkou a zábavou díky technologii aktivního pěstování, která byla vyvinuta odborníky z finské společnosti Tregren Ltd.

Hydroponické pěstování u vás doma

Technologie aktivního pěstování se zakládá na tzv. hydroponii, kdy rostliny pěstujeme vevodním prostředí bez půdy. Obrovským plusem tohoto způsobu pěstování bylinek je pouze doplňování vody s živinami do zásobníku.

Pěstování bylinek naprosto bez starostí

Technologie společnosti Tregren zajišťuje rostlinám také potřebný kyslík, který je nezbytný k jejich růstu. Všechny potřebné dodané živiny získají rostliny právě prostřednictvím vody a navíc jsou rostliny pěstovány v podmínkách řízeného osvětlení, tepla a vlhkosti.

Bohatá úroda po celý rok

Velká většina rostlin, která je pěstována hydroponicky, může růst v hydroponii i v půdě. Mezi výhody patří rychlejší růst rostlin a menší náchylnost k chorobám.

Tato metoda pěstování rostlin je vhodná pro alergiky. Dále umožňuje kontrolu nad přesnou skladbou živin. Hydroponie umožňuje rychlejší růst rostlin a další nespornou výhodou je, že se nemusí často přesazovat.

Rostliny pěstované v půdě jsou na péči nesrovnatelně náročnější, největším rizikem při klasickém způsobu pěstování je nadměrná zálivka, která působí uhnívání kořenů. Čemuž se u hydroponického pěstování úspěšně vyhneme.

Výhodami, které získáte domácím pěstováním, jsou 100% čerstvé bylinky nejrůznějších druhů, které budete mít k dispozici po celý rok přímo u vás doma. Ve srovnání s běžným pěstováním rostlin tento nenáročný způsob umožňuje sklízet bylinky v hojném množství.

Energeticky úsporný, inteligentní a ekologický systém

Minizahrádky Tregren nabízí nový přístup k domácímu zahradničení, které zahrnuje udržitelné materiály, inovativní technologie, snadné použití a moderní design.

Tento způsob pěstování je nenáročný a hlavně čistý, nepotřebujete k němu totiž žádnou hlínu, díky čemuž je domácí pěstování velmi komfortní. Pěstováním nestrávíte spoustu času, postačí pouze doplňovat vodu s živinami do zásobníku zhruba jedenkrát do měsíce.

V neposlední řadě mají mnohé bylinky léčivé účinky, takže si doma můžete velmi jednoduše vypěstovat takovou malou zásobárnu léčiv pro případ zhoršeného trávení či bolesti hlavy…

 
Reklama
 

Bylinková zahrádka VŠECHNY OBRÁZKY:

OBRÁZEK - Bylinková zahrádkaOBRÁZEK - Bylinková zahrádka

Bylinková zahrádka AUTOR:

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

S nožem v ruce požadoval peníze

S nožem v ruce požadoval peníze

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Poznáváte muže na fotografiích? (celý článek)

Východní Morava zve na koncerty, Vědeckou show i besedu

Východní Morava zve na koncerty, Vědeckou show i besedu

VÝCHODNÍ MORAVA – Adventní a předvánoční atmosféra je všudypřítomná. Těšení na nejoblíbenější svátky v roce můžou pomoci zkrátit akce na Východní Moravě. (celý článek)

Nezvládla řízení

Nezvládla řízení

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Při nehodě se zranili čtyři lidé. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )