Slavnosti vína a otevřených památek v Uherském Hradišti opět nadchnou návštěvníky

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Od pátečního odpoledne do neděle bude Uherské Hradiště patřit milovníkům folkloru, tradic, historie, dobrého jídla a pití. Od 8. do 10. září 2017 se uskuteční další ročník již legendárních Slavností vína a otevřených památek.

Tato jedinečná akce s podtitulem „Víno je elixír života, radosti a poznání“ nabídne vystoupení desítek folklorních souborů jak místních, ze Slovácka, tak i zahraničních hostů. Hudbou, zpěvem a tancem bude žít celé město. Jako součást Dnů evropského dědictví bude zpřístupněno na třicet památek, z nichž některé mají celoevropský kontext. Víkend bude také patřit otevřeným sklepům a tradičnímu putování Vinohradskou ulicí.

Součástí programu bude velkolepý sobotní slavnostní průvod, ve kterém se představí zástupci mikroregionů Slovácka a hosté slavnosti.

V programu je pamatováno na jídlo, pití, tradiční řemesla, jeho součástí jsou i bohoslužby či odborné přednášky k historii a tradicím.

Podrobný program je k dispozici na www.slavnostivinauh.cz

 
Reklama
 

Slavnosti vína a otevřených památek v Uherském Hradišti opět nadchnou návštěvníky DISKUSE:

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky, buďte první!

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Podváděl s magnetem

Podváděl s magnetem

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Nyní mu hrozí až dvouleté vězení. (celý článek)

Jízdu nezvládla

Jízdu nezvládla

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Řidička i spolujezdec skončili v nemocnici. (celý článek)

Velehradská literární pouť

Velehradská literární pouť

VELEHRAD – Na poutním místě Velehradě se v sobotu 25. listopadu poprvé uskuteční literární pouť. Hlavním tématem programu bude odkaz života a díla básníka a překladatele Jana Zahradníčka. Součástí pouti bude mše svatá, po níž bude následovat seminární a besední program. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )