Východní Morava zve na rally, templáře, divadlo a do skanzenu

VÝCHODNÍ MORAVA – Tak jako celé prázdniny je na Východní Moravě i jejich blížící se konec ve znamení mnoha akcí.

Zajít je možné třeba do zlínské Alternativy na výstavu Retrohrátky, která nabízí střední generaci i starším setkání s hračkami jejich mládí. Výstava je přístupná do pátku 25. srpna.

Ve středu 23. srpna vystoupí v Luhačovicích známý MUDr. Jan Cimický. Jeho beseda s názvem Paris, mon amour, pojednávající o jeho zážitcích z Francie, začne v 15:00 v koncertním sále Společenského domu.

V pátek 25. srpna bude možné vyrazit na tematickou prohlídku Uherského Hradiště věnovanou památkám a historii tohoto královského města. Sraz s průvodkyní Blankou Rašticovou bude v 16:00 před informačním centrem na Masarykově náměstí. Nutná je předchozí rezervace v Městském informačním centru, tel.: 572 525 525.

V pátek 25. srpna začne ve Zlíně 47. ročník největší motoristické soutěže na východě Moravy, Barum Czech Rally Zlín. Rally potrvá do neděle 27. srpna, více na www.vychodni-morava.cz/…h-rally-zlin.

Víkend 26. a 27. srpna bude možné strávit návštěvou skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. V sobotu se uskuteční Dožínky, v neděli pořad Z druhé strany Radhoště.

V sobotu 26. srpna si Vsetín zavzpomíná na svou templářskou minulost. Na zámku a jeho zahradě a hvězdárně bude od 14:00 připravena středověká hudba, jarmark, řemeslnické dílny a mnoho další zábavy i poučení pro děti i dospělé. Více na www.muzeumvalassko.cz.

Amfík Bukovina Popovice na Uherskohradišťsku zve v sobotu na Westernové divočení. Bohatý program s občerstvením pro celé rodiny začne v 14:30.

V areálu Společenského domu v Rožnově pod Radhoštěm se v sobotu uskuteční první ročník divadelního festivalu Teatri. Program pro malé i velké diváky začne v 15:00. Vstupné dobrovolné. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do Společenského domu.

V neděli 27. srpna ožije hrad v Brumově-Bylnici na Zlínsku tradiční akcí pro děti a jejich rodiče. Pohádkový hrad začne v 12:00 a nabídne bohatý kulturní program a občerstvení. Více na www.vychodni-morava.cz/akce/121424/.

V Luhačovicích zahraje v neděli Stanley Ś Dixie Street Band. Koncert začne v 16:00. Další nabídku akcí naleznete na www.vychodni-morava.cz.

 
 

Východní Morava zve na rally, templáře, divadlo a do skanzenu DISKUSE:

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky, buďte první!

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Na Velehrad po vyznačených stezkách cyrilometodějského putování

Na Velehrad po vyznačených stezkách cyrilometodějského putování

VÝCHODNÍ MORAVA – V červenci vyrazili do terénu značkaři Klubu českých turistů, aby vyznačili trasy zahrnuté do systému stezek cyrilometodějského putování. Do dnešního dne je vyznačeno více než sto kilometrů trasy, všech 315 kilometrů chtějí značkaři zvládnout do konce letošního léta. (celý článek)

Zloději nezaháleli

Zloději nezaháleli

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Majitelům zůstaly oči pro pláč. (celý článek)

Dopěstovali

Dopěstovali

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Kriminalisté zajistili pěstírnu konopí. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )