Seriál Kam na střední: Střední průmyslová a hotelová škola Uherské Hradiště. Ta nejširší škála oborů!

Strojírenství, elektrotechnika, technické lyceum, hotelnictví a cestovní ruch, obchodník, kuchař, kuchař-číšník pro pohostinství, číšník-barman, servírka-barmanka, cukrář pro výrobu či asistent prodeje. Tohle všechno Vám na nový školní rok 2009–2010 nabízí Střední průmyslová a hotelová škola Uherské Hradiště. A co víc – bez přijímacích zkoušek! Jedinou výjimkou je technické lyceum, kde si vás prověří z matematiky.

Mezi nejžádanější obory trhu práce patří beze sporu Strojírenství se zaměřením na počítačovou podporu konstrukce a výroby či Elektrotechnika se zaměřením na programovatelné automaty. Po absolvování toho prvního budete připraveni na výkon středních technicko-hospodářských a řídících funkcí nebo vysoce kvalifikovaných profesí. Můžete se stát konstruktéry, technology nebo provozními techniky. Po absolvování toho druhého se máte možnost uplatnit např. v projekčních činnostech elektrotechnického charakteru, v oblasti diagnostiky, jako technici měření a regulace, programátoři nebo správcové počítačových sítí. Po úspěšném studiu můžete pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách technického zaměření.

Pro nadané žáky se zájmem o informatiku, techniku a přírodovědné předměty je ideální technické lyceum. Tento obor klade velký důraz na studium anglického jazyka, který je nezbytný v komunikačních a informačních technologiích. U „lyceistů“ se počítá téměř se stoprocentním podáním přihlášek na vysoké školy. Všichni zainteresovaní učitelé vynaloží potřebné úsilí k tomu, aby vám pomohli s přípravou na přijímací zkoušky. Jestli vás zajímá cestování a vše kolem něj, dejte si přihlášku na hotelnictví a cestovní ruch. Po čtyřletém studiu se domluvíte dvěma světovými jazyky a pohotově se uplatníte např. v činnostech obchodně podnikatelských, v oblasti gastronomie, hotelnictví či ve sféře služeb cestovního ruchu. Samozřejmě i po tomto studiu můžete pokračovat na vyšších odborných a vysokých školách.

Co vás připraví na podnikání? Obchodník, který je jako předchozí obory ukončen maturitní zkouškou. Je vhodný pro studenty, kteří by se v budoucnu chtěli uplatnit jako zbožíznalci, manažeři firem, pracovníci v oddělení logistiky, případně v nejrůznějších obchodních firmách.

V neposlední řadě nabízí Střední průmyslová a hotelová škola Uherské Hradiště pět učebních oborů, jejichž délka studia trvá tři roky. I zde je možnost získat střední vzdělání s maturitou prostřednictvím nástavbového studia. Kuchař, kuchař-číšník pro pohostinství, číšník-barman, servírka-barmanka, cukrář pro výrobu či asistent prodeje – všichni mají možnost přivýdělku v průběhu studia v rámci praxe. Tradičně velký zájem bývá o výrobky a práci cukrářů. Asistent prodeje pobírá navíc měsíční kapesné od partnera školy – Jednoty Uherský Ostroh. Kuchař, kuchař-číšník pro pohostinství, číšník-barman a servírka-barmanka mají možnost konat praxi za úplatu v síti luxusních hotelů v Řecku.

Studenti SŠPH navštěvují pravidelně během studia např. Anglii, Belgii, Německo, Polsko a s lyžařskou výbavou i rakouské Alpy. Ti nejlepší se účastní různých soutěžních přehlídek studentských prací např. v rámci vědecko-odborné konference na VUT Brno či UP Olomouc a Fyzikálního týdne na ČVUT v Praze, tradičně velmi úspěšní jsou na barmanských soutěžích. Je třeba také vyzdvihnout zapojení žáků školy do mezinárodní spolupráce v rámci programů Comenius a Leonardo da Vinci, do projektů Formule 1, Enersolu, Prvního mobilní centra EVVO na Moravě a dalších.

Mimoškolní aktivity také nezůstávají pozadu. Připomeneme pouze některé – ples či akademie školy, čtenářská konference, školní časopis, spolupráce s Fotbalovou akademíí 1. FC Slovácko, činnost Volejbalové akademie Slovácko při SŠPH.

Sami vidíte, že bychom vám o škole mohli povyprávět ještě ledacos, ale nejlepší je tohle všechno zažít na vlastní kůži. Je to jednoduché, stačí si podat přihlášku ke studiu právě na Střední škole průmyslové a hotelové Uherské Hradiště.

 
Reklama
 

Seriál Kam na střední: SŠPH UH - Ta nejširší škála oborů VŠECHNY OBRÁZKY:

OBRÁZEK - Seriál Kam na střední: SŠPH UH - Ta nejširší škála oborůOBRÁZEK - Seriál Kam na střední: SŠPH UH - Ta nejširší škála oborů

Seriál Kam na střední: SŠPH UH - Ta nejširší škála oborů DISKUSE:

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky, buďte první!

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Na Východní Moravě se rozzáří vánoční stromy

Na Východní Moravě se rozzáří vánoční stromy

VÝCHODNÍ MORAVA – Po celé Východní Moravě se budou v příštích dnech rozsvěcet vánoční stromy. A to v rámci veselých programů pro celé rodiny. (celý článek)

Pomozte při pátrání

Pomozte při pátrání

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Policisté pátrají po čtyřiasedmdesátiletém muži. (celý článek)

Východní Morava: na Štěpána nemusíte zůstávat doma

Východní Morava: na Štěpána nemusíte zůstávat doma

VÝCHODNÍ MORAVA – Nejkrásnější svátky v roce jsou takříkajíc „za dveřmi.“ Kdo nechce Vánoce strávit jen doma či návštěvách, pro něj má Východní Morava řadu pozvánek. Třeba na 2. svátek vánoční, na Štěpána, který letos připadá na úterý. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )