Konec února ve znamení fašanků

Poslední dny února budou na Východní Moravě patřit fašankům a masopustnímu veselí.

V kopaničářské obci Strání na moravsko-slovenském pomezí se letos fašank bude slavit od 24.2. – 28. 2. 2017 (pátek – úterý) a bude to již po třicáté. Bohatý program s názvem Festival masopustních tradic zde probíhá vždy na přelomu února a března již od roku 1987. Začíná vždy v pátek, pět dnů před Popeleční středou a končí v úterý masopustní obchůzkou, při které „fašančáři“ všech věkových kategorií tančí ojedinělý mečový tanec Pod šable. Festival ve Strání je největším festivalem masopustních tradic v České republice. www.strani.cz/fasank

Svůj fašank bude mít také město Vsetín, program v sobotu 25. února začne v 10:00. Více k fašanku v tomto městě na www.vychodni-morava.cz/akce/118439/.

Hanácké náměstí v Kroměříži bude v sobotu 25. února dějištěm Masopustního jarmarku, potrvá od 9:00 do 18:00. Připravena bude řada dobrot, od moravské zabíjačky po košt vína, ale také zábavný hudební program s cimbálovou muzikou a samozřejmě tradičním průvodem masopustních masek.

V neděli 26. února zažije Uherský Brod tradiční Fašankovou obchůzku městem s pochováváním basy. Masopustní průvod se vydá v 13:30 hodin od Domu kultury a bude mít postupné zastávky. Před radnicí v 15:30 přijmou fašančáry představitelé města. Proběhne zde též fašankové vystoupení souborů. Od 16:00 proběhne v zahradě Panského domu „smuteční obřad“ Pochovávání basy.

 
 

Konec února ve znamení fašanků VŠECHNY OBRÁZKY:

OBRÁZEK - Konec února ve znamení fašankůOBRÁZEK - Konec února ve znamení fašanků

Konec února ve znamení fašanků DISKUSE:

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky, buďte první!

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Strážnické slavnosti 2018

Strážnické slavnosti 2018

Již tento víkend se koná 73. ročník mezinárodního folklórního festivalu. Strážnické slavnosti jsou jedny z nejznámějších mezinárodních akcí v širokém okolí. Letos přijedou také soubory z Mexika, indonéského ostrova Borneo, Maďarska, Číny a Ruska. Strážnický program je velmi pestrý a rozmanitý, na své si přijdou všichni návštěvníci. (celý článek)

Nestřežený okamžik

Nestřežený okamžik

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Pro někoho okamžik, pro zloděje dostatečná doba ke krádeži. (celý článek)

Víkend 20. 4. – 22. 4. 2018

Víkend 20. 4. – 22. 4. 2018

Příchodem jara nás zmáhá únava, naše těla si zaslouží péči a odpočinek, proto jsme se rozhodli Vás pozvat na klidné a relaxační dny. Přijďte si vyrobit lapač snů pro Vaše klidné noci anebo strávit víkend v překrásných Luhačovicích. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )