Do Kroměříže míří nejlepší stromolezci

Pořadatelem akce je občanské sdružení Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu, spolupořadatelem je Arcibiskupský zámek a zahrady v Kroměříži. Záštitu nad akcí převzalo Město Kroměříž. Očekává se účast cca tří desítek soutěžících. V Podzámecké zahradě, na louce za Divokým rybníkem, bude od 8:30 do 18:00 hodin připraven pro návštěvníky zahrady bohatý a zajímavý program.
Závody tvoří pět disciplín: práce v koruně stromu, záchrana zraněného lezce, instalace lana do koruny stromu, rychlostní výstup po větvích a jištěný šplh. Tři nejlepší stromolezci a stromolezkyně se nakonec utkají v komplexní finálové disciplíně, kde se rozhodne o absolutním vítězi – mistru České republiky. První tři šampióni budou nominováni na Mistrovství Evropy. Stromolezení je náročná činnost a z pohledu laika i poměrně riskantní. Stromolezec je odborník, který pečuje o stromy a ve svém oboru má nezastupitelnou roli. Po celém světě se dnes konají profesionální soutěže stromolezců, jejichž smyslem je tímto divácky atraktivním kláním nejen vytvořit prostor pro zlepšení a rozvíjení technik bezpečného lezení, ale zejména popularizace a formou napínavé podívané přiblížení práce stromolezců.
Od 19:30 hodin proběhne na „Pionýrské louce“ koncert skvělé avantgardní big bang rockové skupiny „Cémur Šámur“ a jihlavské punkové kapely „AFT“. Vstup na akci je volný.

Kontakty: Ing. Martin Krčma, kastelán Státního arcibiskupského zámku v Kroměříži, 573 502 015, 725 173 391, krcma@kromeriz.npu.cz, Mgr. Dagmar Šnajdarová, pracovník PR NPÚ Kroměříž, 573 301 435, 725 308 460, snajdarova@kromeriz.npu.cz, www.npu.cz
PhDr. Dana Daňová, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s., tel.: 733 16 16 70, 577 043 900, dana.danova@vychodni-morava.cz,
www.vychodni-morava.czwww.facebook.com/vychodnimorava

Poznámka Pro odbornou veřejnost proběhne v pátek 17. srpna 2012 „Páteční workshop v Kroměříži“ na téma: Realizace díla „Revitalizace zeleně v Podzámecké zahradě 2009 – 2012.“ Workshop se uskuteční od 10:00 hodin v Rybářském pavilonu u Dlouhého rybníka v Podzámecké zahradě. Cílem setkání je představit realizaci projektu a podělit se o zkušenosti projektem získané.

 
 

Do Kroměříže míří nejlepší stromolezci VŠECHNY OBRÁZKY:

OBRÁZEK - Do Kroměříže míří nejlepší stromolezci

Do Kroměříže míří nejlepší stromolezci AUTOR:

Centrála cestovního ruchu Východní Morava, o.p.s.

Do Kroměříže míří nejlepší stromolezci DISKUSE:

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky, buďte první!

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Zebra se za Tebe nerozhlédne!

Zebra se za Tebe nerozhlédne!

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Dětem jsme připomínali zásady správného přecházení vozovky. (celý článek)

Řidiče přemohla únava

Řidiče přemohla únava

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Nehoda na silnici I/50 zkomplikovala dopravu. (celý článek)

Nezvládla řízení

Nezvládla řízení

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Žena vyvázla bez zranění. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )