Život pro děti

Ať už se jedná o narozeniny, Nový rok nebo svátky, vždycky sáhneme po těchto osvědčených frázích. Ale ruku na srdce, napadlo vás někdy, že byste každému, kdo vám takto přeje, měli být vlastně vděční? Vždyť vám přeje to, co v životě potřebujete nejvíc. Zdraví je to nejcennější, co máme a měli bychom se o něho starat, jak nejlépe umíme.
Ale co když nemoc postihne malé dítě, které vlastně ještě ani nestačilo rozeznat, co je a není pro něho dobré? A nemocí se samozřejmě v tomto případě nemyslí rýma nebo bolest v krku. Jedná se o vážné onkologické onemocnění dětských pacientů. Taková nemoc zasáhne nejenom dítě a jeho rodiče ale i nejbližší příbuzenstvo. Na nich je totiž zodpovědnost za malého pacienta. A nejenom zodpovědnost ale také obrovské psychické vypětí, které by nemělo být na rodičích znát. Na nich je zajistit dítěti to nejlepší zázemí, včetně pozitivního přístupu ke všem okolnostem, které v náročné léčbě mohou nastat. Léčba těchto závažných onemocnění je velmi psychicky náročná a rodiče často usínají s vypětím všech sil, jestli vůbec k nějakému spánku dojde. Jakékoliv rozptýlení a pomoc zvenčí pak vítají s obrovským nadšením.
Rekondiční a rehabilitační pobyty jsou asi tím nejlepším, co si rodiče a jejich nemocné děti zaslouží. Odreagují se a hlavně přijdou na jiné myšlenky. Občanských sdruženích, které by podaly v této situaci pomocnou ruku, není sice moc, ale najdou se. Jedním z nich je „Život pro děti“se sídlem v Kunovicích společně se slovenským sdružením „ Dětom pre život“ jehož zakladatelem je Mirek Bilík. Zabývá se realizací rekondičních a rehabilitačních pobytů pro děti po náročné onkologické léčbě a jejich rodiče. Jedná se o finanční prostředky získané z charitativních akcí, které sdružení pořádá.
Většinou jde o cyklistické akce v atraktivních lokalitách, kterých se může zúčastnit každý, kdo má chuť podpořit smysluplnou věc. Můžete si vybrat délku trati, která vám bude nejvíce vyhovovat a připojit se postupně, záleží na vašem zdravotním stavu a fyzické kondici. O vyspělosti každé společnosti hovoří její činy a hlavně úroveň sociálních služeb. Jedinec málokdy něco zmůže, ale v celku už se skrývá velká síla. O velké úspěšnosti sdružení „Život pro děti“ hovoří doložené fotografie k tomuto článku a přiložená pozvánka na rekondiční a rehabilitační pobyty na Slovensku. Nikdo z nás by neměl odmítnout podat pomocnou ruku člověku v těžké životní situaci, neboť nikdy neví, kdy ji on sám bude potřebovat.

Více informací najdete na www.zivotprodeti.cz.

 
Reklama
 

Život pro děti VŠECHNY OBRÁZKY:

OBRÁZEK - Život pro dětiOBRÁZEK - Život pro dětiOBRÁZEK - Život pro dětiOBRÁZEK - Život pro dětiOBRÁZEK - Život pro dětiOBRÁZEK - Život pro dětiOBRÁZEK - Život pro děti

Život pro děti AUTOR:

Život pro děti DISKUSE:

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky, buďte první!

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Řidiče přemohla únava

Řidiče přemohla únava

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Nehoda na silnici I/50 zkomplikovala dopravu. (celý článek)

Nestřežený okamžik

Nestřežený okamžik

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Pro někoho okamžik, pro zloděje dostatečná doba ke krádeži. (celý článek)

Strážnické slavnosti 2018

Strážnické slavnosti 2018

Již tento víkend se koná 73. ročník mezinárodního folklórního festivalu. Strážnické slavnosti jsou jedny z nejznámějších mezinárodních akcí v širokém okolí. Letos přijedou také soubory z Mexika, indonéského ostrova Borneo, Maďarska, Číny a Ruska. Strážnický program je velmi pestrý a rozmanitý, na své si přijdou všichni návštěvníci. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )