Katalánský sbor, Marta Kubišová či mistrovské housle. Východní Morava bude slyšet

Úterý 7. srpna nabídne nevšední setkání dvou spřátelených pěveckých sborů – Cantus Morkovice a Madrigalista Mataró, ten přijede až z daleké Katalánie. V rámci koncertu, který se uskuteční od 19 hodin ve Sněmovním sále Arcibiskupského zámku v Kroměříži, zazní duchovní skladby světových skladatelů a také úpravy katalánských lidových písní. Na závěr koncertu zazpívají při krátkém programu společně oba sbory. „Sbor z Mataró byl založen v roce 1975 a v současné době se skládá ze čtyřiceti zpěváků, kteří se aktivně podílejí na kulturním životě v městečku Mataró,“ prozradil Jiří Králík z pořádajícího Domu kultury v Kroměříži.

Skvělým tipem pro cyklisty se dá nazvat akce v pátek 10. srpna, kdy bude slavnostně otevřena cyklostezka mezi Boršicemi a Stříbrnicemi na Uherskohradišťsku. Program začne v 15 hodin výjezdem z areálu SK Boršice, o půl hodiny později se již bude stříhat páska a peloton vyrazí do Stříbrnic. V průběhu odpoledne se představí cyklistický historický klub a prodejci jízdních kol, děti se můžou těšit na atrakce. Odměněni budou i nejmladší a nejstarší účastníci na kolech.

Resort Valachy Velké Karlovice vyhlásil 2. ročník triatlonového závodu VALACHYMAN 2012. Uskuteční se v pátek od 14 hodin se startem a cílem u přírodního koupaliště Na Stanoch v Novém Hrozenkově, známého také jako „Valašský Balaton“. Svou účast opět přislíbil Petr Vabroušek, v současné době nejlepší český triatlet na dlouhých tratích, který zvítězil v loňském 1. ročníku. Vedle něj se podařilo dojednat, že se minitriatlonu v rámci své závodní přípravy zúčastní také Lukáš Bauer, momentálně nejlepší český běžec na lyžích. „Závod je určen široké veřejnosti. Předpokládáme, že pro účastníky bude jistě zajímavé změřit si síly s těmito dvěma profesionály,“ uvedl jeden z organizátorů Vladimír Sušil.
Lázeňské divadlo v Luhačovicích bude v pátek večer patřit houslovému Galakoncertu XVI. ročníku Akademie Václava Hudečka. Začne za účasti významných hostů v 19:30.

O půl hodiny později, v zámeckém amfiteátru v Buchlovicích na Uherskohradišťsku, začne koncert zpěvačky Marty Kubišové. Uskuteční se v rámci Buchlovského hudebního léta. Vstupenky stojí v předprodeji 350 korun.

Starý Hrozenkov zve na Hrozenkovské slavnosti, navštívit je bude možné v sobotu 11. srpna. Program odstartuje v 16 hodin a návštěvníci se můžou těšit například na dechovou hudbu Hrozenčané, Gajdoše z kopanic, Roberta Křesťana a Druhou Trávu nebo Pavla Bobka.

Sobotní večer 11. 8. bude možné prožít i v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Svatém Hostýně. V 19 hodin zde začne Korunovační koncert, ve kterém budou účinkovat lektoři a posluchači Letní školy barokní hudby a vítězové interpretačních soutěží. Zazní skladby od G. F. Händela, A. Corelliho, J. S. Bacha aj. G. Lully. Vstupenky je možné si zajistit v předprodeji na www.ticketportal.cz a v Městském informačním centru v Bystřici pod Hostýnem, telefon 573 501 901. V ceně vstupenky je zahrnuta i doprava autobusem na Svatý Hostýn (odjezdy ze zastávek: vlakové nádraží, autobusové nádraží, náměstí, hřbitov v časech: 17:45, 18:10, 18:30) a zpět.

Příjemný nadcházející víkend bude možné strávit ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. V jeho areálu bude k navštívení Starodávný jarmark, jenž nabídne pestré jarmareční zboží s bohatým programem a atrakcemi pro celou rodinu.

S příjemným letním servisem pro cyklisty přichází informační centrum v Bystřici pod Hostýnem. Zájemcům nově nabízí možnost zapůjčit si kola. Vybrat si můžou ze čtyř pánských a dvou dámských – půjčovné je 200 korun na den, a dvě dětská za 150 korun na den. Vždy je potřeba počítat s vratnou zálohou ve výši 500 korun. Ke kolům zájemci dostanou zdarma mapu Kroměřížska a tipy na výlety. Informační centrum se nachází v prostorách místního zámku a otevřeno má každý den od 8 do 18 hodin.

Kontakty:
PhDr. Dana Daňová, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s., tel.: 733 161 670, 577 043 900, dana.danova@vychodni-morava.cz,
vychodni-morava.cz, www.facebook.com/vychodnimorava

 
 

Katalánský sbor, Marta Kubišová či mistrovské housle. Východní Morava bude slyšet AUTOR:

Centrála cestovního ruchu Východní Morava, o.p.s.

Centrála cestovního ruchu Východní Morava, o.p.s.

Katalánský sbor, Marta Kubišová či mistrovské housle. Východní Morava bude slyšet DISKUSE:

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky, buďte první!

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Východní Morava: koštujte, bavte se, poslouchejte hudbu

Východní Morava: koštujte, bavte se, poslouchejte hudbu

VÝCHODNÍ MORAVA – Plná letních akcí je během července Východní Morava. Vyberete si z nabídky? (celý článek)

Zebra se za Tebe nerozhlédne!

Zebra se za Tebe nerozhlédne!

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Dětem jsme připomínali zásady správného přecházení vozovky. (celý článek)

Jízda králů je tady. A také pivní soutěže nebo Noc kostelů

Jízda králů je tady. A také pivní soutěže nebo Noc kostelů

VÝCHODNÍ MORAVA – Prostě zábavná je Východní Morava příštích dnů. Vyberte si z této nabídky nebo se inspirujte na www.vychodni-morava.cz. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )