Dominikánský kostel a klášter Nanebevzetí Panny Marie, Uherský Brod

Tato stavba patří k nejstarším památkám na Uherskobrodsku. Byla to původně gotická stavba. Původně byla památka vyšší než v dnešní době. Nacházely se zde ozdoby z tesaného kamene. Byla radikálně prestavěna, protože byla poničena v období husitství a za třicetileté války. Tato změna kostela se uskutečnila v období baroka. Nacházejí se zde plastiky, jejichž autorem je sochař František Zurn. Zajímavými jmény podílejícími se na tváři kostela jsou kromě Františeka Zurna Josef Winterhalter a Benedikt Telčik.

 
 

Dominikánský kostel a klášter, Nanebevzetí panny Marie Uherský Brod TENTO ČLÁNEK JE PAHÝL:

Tento článek je podle nás příliš krátký a zasloužil by si být mnohem delší. Bohužel jsme se nedostali k více informacím. Pokud máte nějaké informace k danému článku, budeme rádi, když je nám pošlete. Tento článek je upravitelný návštěvníky, pokud tedy chcete článek rozšířit nebo upravit, pokračujte prosím zde, děkujeme.

Dominikánský kostel a klášter, Nanebevzetí panny Marie Uherský Brod VŠECHNY OBRÁZKY:

OBRÁZEK - Dominikánský kostel a klášter, Nanebevzetí panny Marie Uherský BrodOBRÁZEK - Dominikánský kostel a klášter, Nanebevzetí panny Marie Uherský Brod

Dominikánský kostel a klášter, Nanebevzetí panny Marie Uherský Brod DISKUSE:

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky, buďte první!

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Strážnické slavnosti 2018

Strážnické slavnosti 2018

Již tento víkend se koná 73. ročník mezinárodního folklórního festivalu. Strážnické slavnosti jsou jedny z nejznámějších mezinárodních akcí v širokém okolí. Letos přijedou také soubory z Mexika, indonéského ostrova Borneo, Maďarska, Číny a Ruska. Strážnický program je velmi pestrý a rozmanitý, na své si přijdou všichni návštěvníci. (celý článek)

Východní Morava přivítá prázdniny: v muzeu, parním vlakem a skvělým jídlem

Východní Morava přivítá prázdniny: v muzeu, parním vlakem a skvělým jídlem

VÝCHODNÍ MORAVA – Poslední dny června – ale také školního roku – nabízejí na Východní Moravě spoustu zábavy. Platí to i pro počátek prázdnin. (celý článek)

Řidiče přemohla únava

Řidiče přemohla únava

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Nehoda na silnici I/50 zkomplikovala dopravu. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )