Malá lekce slušného chování

Proč píšu článek o lekci slušného chování? Dlouho jsem to odkládala, ale čím dál tím víc si myslím, že ji někteří z nás potřebují jako sůl. A možná ta malá lekce některým nebude ani stačit.

Co se to s námi stalo, kam se poděly aspoň základy, které jsme měli? A vážení, můžu vás ubezpečit, že se v žádném případě nejedná jen o mládež, kterou za to mimochodem neustále kritizujeme. Myslíte si, že se dospělí chovají jinak? Dobrý den, děkuji, prosím, nashledanou, to jsou základy slušného chování a kdo z vás je prosím používá? Uvedu jen pár příkladů, kterých bývám svědkem denně, ale upozorňuji vás, že je to jen velmi malá ukázka. Ráno při nastupování do autobusu pozdraví z 10 tak dva a poděkování řidiči za vydaný lístek jsem neslyšela hodně dlouho. Při vstupu do prodejny potravin nebo do pekárny by se za některé styděla i kravička na pastvě.

Když to jako dospělí vidíte, říkáte si, že asi moc slušného chování doma nepobrali. Ale pozor, vždyť oni nás jenom kopírují. Dostáváme se k jádru problému, to my jsme jim ukázali tu laxnost. Vejde do obchodu s oblečením mladá maminka a nepozdraví, když ji pozdraví prodavačka, ohrne nos, co ji s tím obtěžuje. Přehrabuje se neslušně v poskládaném zboží a když dítě dělá to samé, dá mu na zadek. Má to logiku, co říkáte?

Při odchodu „nashledanou“ nečekejte, v dnešní době, kdy čím dál víc mladých rodin tráví čas v obchodních centrech, byste se pozdravu stěží dočkali. Další věci nebudu ani rozebírat a že by se jich našlo, ale jestliže nám chybějí základy, je zbytečné se pouštět do dalších lekcí…

 
 

Malá lekce slušného chování VŠECHNY OBRÁZKY:

OBRÁZEK - Malá lekce slušného chování

Malá lekce slušného chování AUTOR:

km

Malá lekce slušného chování DISKUSE:

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky, buďte první!

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Slovácké léto 2018

Slovácké léto 2018

V Uherském Hradišti se od 29. 6. 2018 – 8. 7. 2018 koná 11. ročník Slováckého léta. Masarykovo náměstí a celé hradiště opět ožije nejen sportem, ale také hudbou a tancem. Již tento pátek se můžete těšit na slavnostní zahájení Slováckého léta. Celý den bude věnován dětem, a večer se na pódiu představí kapely - Scorpions revival, Rocksoar a kapela Tabák. Přejeme Všem krásně prožité Slovácké léto. (celý článek)

Jízda králů, otrokářství i středověk – na Východní Moravě

Jízda králů, otrokářství i středověk – na Východní Moravě

VÝCHODNÍ MORAVA – Květnová Východní Morava baví a nabízí mnoho možností, jak strávit volný čas. (celý článek)

Strážnické slavnosti 2018

Strážnické slavnosti 2018

Již tento víkend se koná 73. ročník mezinárodního folklórního festivalu. Strážnické slavnosti jsou jedny z nejznámějších mezinárodních akcí v širokém okolí. Letos přijedou také soubory z Mexika, indonéského ostrova Borneo, Maďarska, Číny a Ruska. Strážnický program je velmi pestrý a rozmanitý, na své si přijdou všichni návštěvníci. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )