Michal Bauer – Proměny

Kdo je Michal Bauer a jaká je jeho tvorba? Michal Bauer je především velká osobnost. Jeho duše je čistá a směr cesty nalezen. Veškerá tvorba, ať už minulá či současná, se vyznačuje originalitou, precizností, čistotou a unikátním energetickým nábojem. O tom svědčí i barevnost a celková slučitelnost zdánlivě nesourodých prvků. Michal instinktivně a s citem zpracovává přicházející nápad, přitom inspiraci čerpá z běžných a pro mnoho z nás obyčejných věcí. Pak už není podstatné, jak dlouhá je doba od samotného nápadu až po jeho realizaci. Každý výsledný kus je ohromující originál, bez ohledu na to, jaký byl původní záměr.

Ačkoliv působí obrazy jednoduše, za jejich vznikem je intenzivní, s neuvěřitelnou trpělivostí opředená mravenčí práce. Do svých obrazů prolíná Michal často několik témat, která ač zdánlivě odlišná, vytváří sofistikované umělecké dílo, které je ve finální fázi čisté, přesné a přitom pro každého jinak čitelné.

Zdali je to Michalův záměr nebo čirá náhoda, můžete posoudit sami. V současnosti zdobí několik nevšedních kousků interiér kavárny Jiné Kafé v Uherském Hradišti. A kdo by chtěl Michalovu tvorbu poznat ještě blíže, má možnost na chystané výstavě ARS 51, která bude instalována od 14. září 2011 v Galerii v Hodoníně.

Umělecká cesta Michala Bauera je protkána několika etapami, které ho postupně směřovaly k jasnému, i když v některých fázích nejistému směru. Právě ten se však stal v konečné fázi tím nejsprávnějším.

Jako kluk rád maloval autíčka, jako „náctiletý“ krajinky a různá naivní témata, potkalo ho i podle jeho slov „temné období“, přesto nebo možná právě proto jeho hvězda zazářila v pravý čas, na pravém místě a v plné velikosti.

Michalova tvorba v každém případě stojí za shlédnutí, v jaké formě, to už nechám na vás. Určitě počítejte s tím, že vnímání jeho děl může na každého působit s jinak silnou intenzitou, ovšem celkový dojem je nezaměnitelný a v každém případě odlišný…

 
 

Michal Bauer - Proměny VŠECHNY OBRÁZKY:

OBRÁZEK - Michal Bauer - ProměnyOBRÁZEK - Michal Bauer - ProměnyOBRÁZEK - Michal Bauer - ProměnyOBRÁZEK - Michal Bauer - ProměnyOBRÁZEK - Michal Bauer - ProměnyOBRÁZEK - Michal Bauer - Proměny

Michal Bauer - Proměny AUTOR:

km

Michal Bauer - Proměny DISKUSE:

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky, buďte první!

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Dny lidí dobré vůle a pouť ve Velehradě

Dny lidí dobré vůle a pouť ve Velehradě

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Upozorňujeme na dopravní omezení a úplné uzavírky. (celý článek)

Strážnické slavnosti 2018

Strážnické slavnosti 2018

Již tento víkend se koná 73. ročník mezinárodního folklórního festivalu. Strážnické slavnosti jsou jedny z nejznámějších mezinárodních akcí v širokém okolí. Letos přijedou také soubory z Mexika, indonéského ostrova Borneo, Maďarska, Číny a Ruska. Strážnický program je velmi pestrý a rozmanitý, na své si přijdou všichni návštěvníci. (celý článek)

Prodložený červencový víkend

Prodložený červencový víkend

Příjemné letní teplé dny už jsou tady a proto Vás zveme na příjemné posezení u čerstvě grilovaných specialit pro celou rodinu, oslavu SDH v Lipově, ale také na cyklovýlet, díky kterému poznáte spoustu krásných míst v okolí. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )