Jaká byla letošní Filmovka?

Vážení přátelé, jsem na rozpacích a to už několikátý rok. Filmovka, fenomén Uherského Hradiště, už zdaleka není to, co bývala. Město a restaurace jsou sice plné návštěvníků, ale kdo jsou vlastně ti návštěvníci, nejsou někteří z úplně jiné planety?

Najde se opravdu už jen hrstka těch skalních, které zajímá, „kde a co“ se promítá. Nazvala bych to vysloveně „kalamitním stavem“. Ráno to ještě jde, to všichni spí a to doslova všude, kde se dá. Na náměstí, na zahrádkách restaurací, ve vchodech domů a obchodů, pod stromem atd. Je to pro nás „pracující“ běžící ráno do práce někdy velmi žalostný pohled.

Kolem desáté nebo možná i trošku později, záleží kolik se toho den před tím vypilo, město ožije. Proudy mladých lidí, kteří berou útokem potraviny a různé stánky s občerstvením, jsou nekonečné. Pivo, víno a jiné podporující látky přestávají účinkovat a tak je potřeba doplnit hladinku. Až posléze se zjišťuje, „na čem a kde“ se vlastně včera bylo.

Všimla jsem si toho, když jsem se vydala večer na jeden z promítacích dnů na Masarykově náměstí. Stan s pivem, klobásami a grilovaným hermelínem byl sice narvaný k prasknutí, ale jen hrstka osazenstva seděla tak, aby něco viděla. Spoustu z nich nějaký film vůbec nezajímal. A doprovodný program, žádný jsem nepostřehla, snad jen pro akreditované. Jak to vypadalo ve Smetanových sadech, jsem neměla odvahu ani zjišťovat, davy odtud vycházející hovořily za vše.

Takže, kde se stala chyba, kde je zakopaný pes? Je Filmovka jen pro pár vyvolených, kteří si to zorganizují tak, aby se dostali všude, nebo tady jde jenom o prestiž organizátorů, kteří mají i pro letošek splněno? Obrázek si udělejte sami…

Osobně si myslím, že si spousta „hradišťáků“ oddechne, že už „TO“ konečně skončilo…

 
Reklama
 

Jaká byla letošní Filmovka? VŠECHNY OBRÁZKY:

OBRÁZEK - Jaká byla letošní Filmovka?

Jaká byla letošní Filmovka? AUTOR:

km

Jaká byla letošní Filmovka? DISKUSE:

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky, buďte první!

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Hotelový fantom dopaden!

Hotelový fantom dopaden!

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Pátrání po padesátiletém muži je ukončeno. (celý článek)

Aktualizace - Pátráme po devětapadesátiletém muži

Aktualizace - Pátráme po devětapadesátiletém muži

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Pomozte při pátrání po muži na fotografii. (celý článek)

Zloděj ukradl propanbutanové lahve

Zloděj ukradl propanbutanové lahve

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Způsobil škodu za necelých šest tisíc korun. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )