Jaká byla letošní Filmovka?

Vážení přátelé, jsem na rozpacích a to už několikátý rok. Filmovka, fenomén Uherského Hradiště, už zdaleka není to, co bývala. Město a restaurace jsou sice plné návštěvníků, ale kdo jsou vlastně ti návštěvníci, nejsou někteří z úplně jiné planety?

Najde se opravdu už jen hrstka těch skalních, které zajímá, „kde a co“ se promítá. Nazvala bych to vysloveně „kalamitním stavem“. Ráno to ještě jde, to všichni spí a to doslova všude, kde se dá. Na náměstí, na zahrádkách restaurací, ve vchodech domů a obchodů, pod stromem atd. Je to pro nás „pracující“ běžící ráno do práce někdy velmi žalostný pohled.

Kolem desáté nebo možná i trošku později, záleží kolik se toho den před tím vypilo, město ožije. Proudy mladých lidí, kteří berou útokem potraviny a různé stánky s občerstvením, jsou nekonečné. Pivo, víno a jiné podporující látky přestávají účinkovat a tak je potřeba doplnit hladinku. Až posléze se zjišťuje, „na čem a kde“ se vlastně včera bylo.

Všimla jsem si toho, když jsem se vydala večer na jeden z promítacích dnů na Masarykově náměstí. Stan s pivem, klobásami a grilovaným hermelínem byl sice narvaný k prasknutí, ale jen hrstka osazenstva seděla tak, aby něco viděla. Spoustu z nich nějaký film vůbec nezajímal. A doprovodný program, žádný jsem nepostřehla, snad jen pro akreditované. Jak to vypadalo ve Smetanových sadech, jsem neměla odvahu ani zjišťovat, davy odtud vycházející hovořily za vše.

Takže, kde se stala chyba, kde je zakopaný pes? Je Filmovka jen pro pár vyvolených, kteří si to zorganizují tak, aby se dostali všude, nebo tady jde jenom o prestiž organizátorů, kteří mají i pro letošek splněno? Obrázek si udělejte sami…

Osobně si myslím, že si spousta „hradišťáků“ oddechne, že už „TO“ konečně skončilo…

 
 

Jaká byla letošní Filmovka? VŠECHNY OBRÁZKY:

OBRÁZEK - Jaká byla letošní Filmovka?

Jaká byla letošní Filmovka? AUTOR:

km

Jaká byla letošní Filmovka? DISKUSE:

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky, buďte první!

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Východní Morava: prvomájové oslavy, šanson ve Zvonici, dračí lodě

Východní Morava: prvomájové oslavy, šanson ve Zvonici, dračí lodě

VÝCHODNÍ MORAVA – Květen začne tradičním Svátkem práce, který je dnem volna. Na Východní Moravě se ponese ve znamení mnoha prvomájových akcí. Pestré budou i další dny. (celý článek)

Nauč se říkat drogám ne!

Nauč se říkat drogám ne!

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Žákům přednášel vedoucí katedry kriminologie. (celý článek)

Východní Morava: koštujte, bavte se, poslouchejte hudbu

Východní Morava: koštujte, bavte se, poslouchejte hudbu

VÝCHODNÍ MORAVA – Plná letních akcí je během července Východní Morava. Vyberete si z nabídky? (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )