Diskuzní okénko: Ponoř se do svého klidu a poslouchej

Kolik z nás dokáže být, jak se říká, „sám se sebou“? Nerozumíte otázce, já si myslím, že ano, jen se nechcete nad ní zamýšlet. Pro spoustu z nás je to totiž hrozná představa, ba téměř nemyslitelná. Strach z toho, co vyplave napovrch, je totiž mnohem silnější.

Stále hledáme nějaké povyražení, zábavu, rozptýlení a jiné blbosti, jen abychom se vyhnuli aspoň chvilkové samotě. Nevydržíme v klidu, jsme roztěkaní a přitom vlastně ani nevíme, co nás činí neklidnými. Ve skutečnosti jenom utíkáme sami před sebou. Bojíme se nad sebou zamyslet, někdy jen to pomyšlení je nesnesitelné a pro některé i bohužel velmi bolestné.

A víte, proč tomu tak je? Kdybychom se totiž nad sebou zamysleli, zjistili bychom, co všechno děláme špatně, jak se chováme a čeho všeho jsme schopni. Ať už se to týká sféry pracovní nebo soukromé, dokážeme dělat neskutečné věci. Ubližujeme si, jsme plní zášti a nenávisti, děláme si naschvály, závidíme si a pácháme na sobě i druhých nenapravitelné škody. Nebo napravitelné, co myslíte?

Na otázku „proč to děláme“, většinou odpovídáme, že ostatní to dělají také, tak proč ne. Přitom v klidu si sednout a ponořit se do vlastního ticha je ten nejkrásnější relax, jaký znám. A když si na něho zvyknete, nebudete se ho chtít vzdát. Navíc v klidu vám přijdou i zajímavé myšlenky a odpovědi na všechny nezodpovězené otázky. Najdete nepopsatelný vnitřní klid a pohodu a tu vám nikdo nikdy a za žádných okolností nevezme.

Jestli jste aspoň trošku vnímaví a máte se doopravdy rádi, tak to zkuste a uvidíte, co to s vámi udělá. Třeba to bude trošku bolestné, možná si i popláčete, no a co má být? Věřte mi, stojí to za to…

 
 

Diskuzní okénko: Ponoř se do svého klidu a poslouchej VŠECHNY OBRÁZKY:

OBRÁZEK - Diskuzní okénko: Ponoř se do svého klidu a poslouchej

Diskuzní okénko: Ponoř se do svého klidu a poslouchej AUTOR:

km

Diskuzní okénko: Ponoř se do svého klidu a poslouchej DISKUSE:

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky, buďte první!

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Řidiče přemohla únava

Řidiče přemohla únava

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Nehoda na silnici I/50 zkomplikovala dopravu. (celý článek)

Za nehodami stála nepozornost

Za nehodami stála nepozornost

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Čtyři lidé skončili v nemocnici. (celý článek)

Jízda králů je tady. A také pivní soutěže nebo Noc kostelů

Jízda králů je tady. A také pivní soutěže nebo Noc kostelů

VÝCHODNÍ MORAVA – Prostě zábavná je Východní Morava příštích dnů. Vyberte si z této nabídky nebo se inspirujte na www.vychodni-morava.cz. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )