Vyvrhel společnosti za 40 Kč

Jak se stát vyvrhelem za 40 Kč? Velmi lehce a jednoduše a možná jste jím i vy a ani o tom třeba nevíte. Že to není možné? Tak to vás následujícími informacemi vyvedu z omylu. Stalo se to mé dceři a obě jsme skutečně nevycházely z údivu. Ale pojďme pěkně popořádku.

Dcera studuje čtvrtým rokem vysokou školu a chtěla si otevřít studentský účet. Její žádost byla k jejímu velkému překvapení zamítnuta, a to z důvodu zápisu v registru dlužníků. Inu, začala se pídit a zjistila, že se v minulosti dostala na svém účtu do mínusu, dlužila 40 Kč. Co následovalo? Čtyři roky nemohla počítat s možností půjčení peněz, byla zapsána do národního registru a zařazena do kolonky takzvaných problémových klientů. Ale nedalo se zkrátka nic dělat, nezbývalo než přečkat čtyři předlouhé roky.

Po uplynutí této doby se dcera vydala zkusit štěstí znovu. Ovšem chyba lávky, vážení, opět to neklaplo a tentokrát nedostala ani žádné vysvětlení. Už nic nedluží a všechno, co by k vyřízení půjčky potřebovala, měla v naprostém pořádku. Zavolala si i na nejvyšší místa a žádala vysvětlení, „proč“? Odpověď, kterou dostala, ji šokovala. Stále má zápis v registru dlužníků a je zařazena mezi ty nejproblémovější klienty. To znamená mezi ty, co dluží miliony a někdy i mnohem více. Tam se prý nerozlišuje, jaká je dlužná částka a všichni jsou posuzováni stejným metrem.

A tak se ptám, kde jsou zařazeni ti, co zpronevěřili opravdu velké prachy, ti, kterým banka půjčila nekřesťanské peníze a některým i vícekrát za sebou, tady asi už ten stejný metr neplatí…

 
Reklama
 

Vyvrhel společnosti za 40 Kč VŠECHNY OBRÁZKY:

OBRÁZEK - Vyvrhel společnosti za 40 Kč

Vyvrhel společnosti za 40 Kč AUTOR:

km

Vyvrhel společnosti za 40 Kč DISKUSE:

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky, buďte první!

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Pomozte při pátrání

Pomozte při pátrání

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Policisté pátrají po čtyřiasedmdesátiletém muži. (celý článek)

Pes pokousal své majitele

Pes pokousal své majitele

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Policisté museli psa zastřelit. (celý článek)

Podváděl s magnetem

Podváděl s magnetem

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Nyní mu hrozí až dvouleté vězení. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )