Vyvrhel společnosti za 40 Kč

Jak se stát vyvrhelem za 40 Kč? Velmi lehce a jednoduše a možná jste jím i vy a ani o tom třeba nevíte. Že to není možné? Tak to vás následujícími informacemi vyvedu z omylu. Stalo se to mé dceři a obě jsme skutečně nevycházely z údivu. Ale pojďme pěkně popořádku.

Dcera studuje čtvrtým rokem vysokou školu a chtěla si otevřít studentský účet. Její žádost byla k jejímu velkému překvapení zamítnuta, a to z důvodu zápisu v registru dlužníků. Inu, začala se pídit a zjistila, že se v minulosti dostala na svém účtu do mínusu, dlužila 40 Kč. Co následovalo? Čtyři roky nemohla počítat s možností půjčení peněz, byla zapsána do národního registru a zařazena do kolonky takzvaných problémových klientů. Ale nedalo se zkrátka nic dělat, nezbývalo než přečkat čtyři předlouhé roky.

Po uplynutí této doby se dcera vydala zkusit štěstí znovu. Ovšem chyba lávky, vážení, opět to neklaplo a tentokrát nedostala ani žádné vysvětlení. Už nic nedluží a všechno, co by k vyřízení půjčky potřebovala, měla v naprostém pořádku. Zavolala si i na nejvyšší místa a žádala vysvětlení, „proč“? Odpověď, kterou dostala, ji šokovala. Stále má zápis v registru dlužníků a je zařazena mezi ty nejproblémovější klienty. To znamená mezi ty, co dluží miliony a někdy i mnohem více. Tam se prý nerozlišuje, jaká je dlužná částka a všichni jsou posuzováni stejným metrem.

A tak se ptám, kde jsou zařazeni ti, co zpronevěřili opravdu velké prachy, ti, kterým banka půjčila nekřesťanské peníze a některým i vícekrát za sebou, tady asi už ten stejný metr neplatí…

 
 

Vyvrhel společnosti za 40 Kč VŠECHNY OBRÁZKY:

OBRÁZEK - Vyvrhel společnosti za 40 Kč

Vyvrhel společnosti za 40 Kč AUTOR:

km

Vyvrhel společnosti za 40 Kč DISKUSE:

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky, buďte první!

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Jízda králů je tady. A také pivní soutěže nebo Noc kostelů

Jízda králů je tady. A také pivní soutěže nebo Noc kostelů

VÝCHODNÍ MORAVA – Prostě zábavná je Východní Morava příštích dnů. Vyberte si z této nabídky nebo se inspirujte na www.vychodni-morava.cz. (celý článek)

Důchod vyzvedla neoprávněně

Důchod vyzvedla neoprávněně

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Ženě hrozí až dvouleté vězení. (celý článek)

Východní Morava přivítá prázdniny: v muzeu, parním vlakem a skvělým jídlem

Východní Morava přivítá prázdniny: v muzeu, parním vlakem a skvělým jídlem

VÝCHODNÍ MORAVA – Poslední dny června – ale také školního roku – nabízejí na Východní Moravě spoustu zábavy. Platí to i pro počátek prázdnin. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )