Nejlepší je být nejlepší

V úterý 29.6.2010 se na hradišťském gymnáziu vyhlašovali vítězové soutěže „Nejlepší je být nejlepší“, která je letos pořádána podruhé a její snahou je odměnit ty nejlepší z nejlepších a motivovat je tak k dalšímu vzdělání i mimoškolním aktivitám. V aule na historické budově gymnázia se sešli účastníci soutěže spolu se svými rodiči a profesory.

Podnikatel Leoš Novotný přišel s tímto nápadem a také on přispěl částkou nemalou, která slouží jako odměna pečlivým a úspěšným studentům všech ročníků čtyřletého i osmiletého gymnázia. Během roku studenti sbírají body hned několika způsoby, například za dobré známky, účast v olympiádách a soutěžích, mimoškolní činnost a jiné. Účastníci jsou rozděleni do pěti kategorií podle ročníků a 5 nejlepších z každé kategorie je odměněno, takže celkem pětadvacet studentů dostává na prázdniny slušné „kapesné“. Odměnu 50 tisíc získává student, který ve své kategorii získal nejvíce bodů, poté se částka s každým místem snižuje o deset tisíc korun, takže student s nejmenším počtem bodů získá deset tisíc korun. Částku, kterou vyhrává, musí student využít pro další vzdělání. V loňském roce peníze studenti využili kupříkladu k nákupu počítačů nebo k financování prázdninového vzdělání.

Kromě studentů bylo odměněno i 5 kantorů, které mezi sebou zvolil učitelský sbor, podle práce, kterou odvedli za školní rok 2009/2010.

Mezi absolutní vítěze, kteří získali největší počet bodů, v letošním roce patřili tito studenti:
Klára Ševčíková (nižší gymnázium)
Adriana Slaníková (1.ročníky a kvinty)
Lucie Doležálková (2.ročníky a sexty)
Jan Kučera (3.ročníky a septimy)
Rozálie Horká (4.ročníky a oktávy).

Mezi profesory zvítězila Mgr. Jana Leciánová.

Slavnostního udělení cen se zúčastnili i jiné důležité osobnosti, mezi které patří například paní Dana Stojnovová (členka školské rady), paní senátorka Hana Doupovcová nebo poslanec Vladimír Koníček. Během odpoledne se nám premiérově představil pěvecký soubor Jakuba Tomaly, který sklidil velký potlesk. Dále nám také ocenění studenti dokázali své recitační dovednosti.

Rozlučme se tedy se školou a načerpejme přes prázdniny mnoho sil, abychom mezi zmíněnými vítězi mohli být příští rok třeba i my.

 
 

Nejlepší je být nejlepší VŠECHNY OBRÁZKY:

OBRÁZEK - Nejlepší je být nejlepšíOBRÁZEK - Nejlepší je být nejlepšíOBRÁZEK - Nejlepší je být nejlepší

Nejlepší je být nejlepší AUTOR:

Bája

Nejlepší je být nejlepší DISKUSE:

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky, buďte první!

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Východní Morava zve na festival vína, Příběhy stromů či sraz vousáčů

Východní Morava zve na festival vína, Příběhy stromů či sraz vousáčů

VÝCHODNÍ MORAVA – Blíží se léto, a tak nabídka akcí, zejména pod širou oblohou, je na Východní Moravě opravdu pestrá. (celý článek)

Zebra se za Tebe nerozhlédne!

Zebra se za Tebe nerozhlédne!

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Dětem jsme připomínali zásady správného přecházení vozovky. (celý článek)

Nezvládla řízení

Nezvládla řízení

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Žena vyvázla bez zranění. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )